BL: Hanover pobedom protiv Šalkea spustio zavesu na drugo kolo

nedelja 27.08.2017.
20:18

Fudbaleri Hanovera slavili su na svom terenu protiv ekipe iz Gelzenkirhena.

bundesliga.com

Drugi trijumf upisali su fudbaleri Hanovera ove sezone, sada su na svom stadionu savldali Šalke rezultatom 1:0 (0:0).

Prvo poluvreme je proteklo bez golova, iako je Hanover bio daleko bolji rival, ali fudbaleri domaće ekipe nisu uspeli da pronađu put do mreže Šalkea.

Napravio je trener Hanovera Brajtenrejter izmenu u 62. minutu, uveo je na teren Brazilca Džonatasa umesto Fulkruga, a tamo izmena je samo pet minuta kasnije dala rezultat.

Bakalorz iskoristio grešku odbrane Šalkea, došao do lopte u opasnoj poziciji, ali je bio nesebičan, proigraji je upravi Džonatasa, koji trese mrežu rival za 1:0.

Do kraja nije bilo promene rezultat, Šalke je pokušavao da poravna, ali nisu uspeli da probiju vrlo dobro odbranu Hanovera.

Upisali su fudbaleri Hanovera tako drugi trijumf na startu šampionata u Nemačkoj, četvrti su na tabeli Bundeslige, dok je Šalke na osmom mestu sa duplo manje bodova.

Ovo je ujedno bila i poslednja utakmica 2. kola Bundeslige, sve rezultate pogledajte u nastavku: