subota 05.03.2016.
17:28

Srpski reprezentativac Filip Kostić prikazao još jednu sjajnu partiju u dresu Štutgarta koji je potpuno deklasirao ekipu Hofenhajma. Efikasno kolo, neka tako bude i u derbiju u Dortmundu.

Beta/Maja Hitij/dpa via AP

Posle dva uzastopna poraza u prethodna dva kola, ekipa Štutgarta je danas ponovo zaigrala onako kako ume i rezultat toga je ubedljiva pobeda nad Hofenhajmom od čak 5:1.

Značajan doprinos ovako ubedljivom trijumfu dao je i naš Filip Kostić, koji ne samo što je bio strelac jednog od pogodaka, već je upisao i asistenciju.

Nidermejer u petom i Rup u 42. minutu su doneli veliki kapital ''Švabama'' posle prvog poluvremena, a u nastavku je njihova goleada samo nastavljena.

Posle samo šest minuta igre u drugom poluvremenu, Nidermejer je postigao još jedan gol, ovoga puta uz Kostićevu asistenciju.

Jedini gol za goste postigao je Kramarić u 73. minutu, a pet minuta kasnije, Filip Kostić pogađa za 4:1.

Za ''petardu'' se pobrinuo Verner u 83. minutu - 5:1 u Štutgartu.

U jednom od derbija kola, Volfsburg je na svom terenu savladao Menhengladbah sa 2:1, golovima Drakslera u 15. i Kruzea u 17. minutu, a jedni gol za ''Kotove'' postigao je Rafael u 23. minutu.

Šalke je kao gost ubedljivo savladao ekipu Kelna sa 3:1, a veliki posao gosti su završili u prvih dvadesetak minuta.

Poveli su već u drugom minutu, golom Huntelara iz penala, da bi dvadeset minuta kasnije, Mejer duplirao prednost.

Nadu ''Jarčevima'' vratio je Bitenkur u 33. minutu, na asistenciju našeg Filipa Mladenovića, ali sve dileme oko pobednika rešio je Di Santo u 76. minutu, za konačnih 1:3.

Mladenović je na terenu proveo 71 minut, a Miloš Jojić je, kao i obično, ceo meč odgledao sa klupe za rezerve.

Mnogo uzbuđenja bilo je u Augsburgu, gde je domaćin vodio sa 3:0, a Leverkuzen na kraju ipak uspeo da izbegne poraz, i to golom Čalhanoglua iz penala u trećem minutu nadoknade vremena.

Još jedan remi viđen je u Frankfurtu, gde su Ajntraht i Ingolštat igrali 1:1, dok je sve bolji Verder deklasirao Hanover sa 4:1 na svom ''Vezeru''.