subota 27.08.2016.
20:29

Odigrana i poslednja utakmica večerašnjeg programa Bundeslige.

BETA/AP Photo/Michael Probst

Fudbaleri Menhengladbaha pobedom su započeli novu sezonu Bundeslige. Oni su u derbiju kola na svom terenu savladali ekipu Leverkuzena sa 2:1, a so pobede su stigli u samom finišu meča.

Domaći su do vodećeg gola mogli u 21. minutu, kada su propustili dve odlične prilike za u istom napadu. Bile su to dve fenomenalne odbrane Bernda Lenoa, kod ove druge ga je lopta pogodila po sred lica, ali je uspeo da sačuva svoju mrežu.

Ipak, u poslednjim trenucima prvog poluvremena Andre Han je uspeo da ga savlada, pa je Menhengladbah na odmor otišao sa vođstvom od 1:0.

To vođstvo održavali su sve do 79. minuta, kada je posle akcije sa Belarabijem, rezervista Žoel Pohjanpalo savladao Zomera i uveo meč u neizvesnu završnicu.

Ali, do kraja meča domaći su uspeli da postignu pobedonosni gol, i to preko Larsa Štindla u 85. minutu, na asistenciju Torgana Azara - 2:1.