BL - Gladbah galopira ka vrhu, pobeda u derbiju!

nedelja 25.10.2015.
19:23

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha nalaze se u sjajnoj formi nakon veoma slabog starta sezone.

BETA/AP Photo/Michael Sohn

Pet poraza, pa onda pet pobeda.

To je bilans Borusije iz Menhengladbaha nakon deset odigranih kola Bundeslige. Nakon pet kola su bili prikovani za dno, sada su na sedmoj poziciji sa 15 osvojenih bodova.

Oni su danas u derbiju kola slavili protiv Šalkea sa 3:1 (1:1).

Štindl je nakon promašenog penala doveo Gladbah u prednost od 1:0, a taman kada su pomislili da će domaći na odmor otići sa golom prednosti Kristensen je uspeo da pogodi svoju mrežu i da izjednači na 1:1.

U drugom izjednačena igra, ali je Mehnegladbah bio nešto konkretniji i na kraju je slavio zasluženu pobedu.

Rafael je u 70. minutu doneo prednost domaćinu, da bi Korb povisio na 3:1 nakon što je Šalke ostao sa igračem manje od 80. minuta.

Šalke ostaje na 3. mestu sa 19 osvojenih bodova, Gladbah se bliži vrhu.