BL - Furiozni finiš ''Farmaceuta''!

nedelja 08.03.2015.
19:30

Ubedljivom pobedom Leverkuzena na gostovanju Paderbornu stavljena je tačka na 24. kolo Bundeslige.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Ekipa Leverkuzena nastavlja trku za ponovni plasman u Ligu šampiona. ''Farmaceuti'' su u poslednjoj utakmici 24. kola Bundeslige večeras kao gosti savladali Paderborn sa ubedljivih 3-0 i učvrstili se na četvrtom mestu na tabeli.

Iako je pobeda ubedljiva, gosti su se dugo mučili da dođu do vodećeg gola. Dočekali su ga tek u 73. minutu, kada je Gonzalo Kastro izveo slobodan udarac, a najviši u skoku pred golom Paderborna bio Papadopulos, koji je poslao loptu u mrežu - 0:1.

Od tada, za ''Farmaceute'' je sve bilo mnogo lakše. Deset minuta kasnije, još jedna asistencija Kastra, opog puta za Sona, koji overava pobedu gostiju.

Isti igrač je postavio i konačnih 0-3, svojim drugim golom u nadoknadi vremena.

Sve golove možete da pogledate OVDE.

Paderborn je ovim porazom dodatno umanjio svoje izglede u borbi za opstanak. Ova ekipa je ostala na 16. mestu sa 23 boda, ispred Frajburga sa 22 i poslednjeplasiranog Štutgarta sa 20.