nedelja 25.10.2015.
17:21

Marko Rojs i Pjer Obamejang su danas bili fantastični u novoj pobedi Borusije iz Dortmunda.

BETA/AP Photo/Michael Probst

Pjer Emerik Obamejang je danas stigao do svog 20. gola u ovoj sezoni u nastupima za reprezentaciju Gabona i Borusiju iz Dortmunda, nastavio je svoju fenomenalnu seriju pošto iz kola u kolo oduševljava svojom realizacijom.

Danas je upravo on doveo Borusiju u prednost protiv još jednog učesnika Lige Evrope i protivnika beogradskog Partizana u grupnoj fazi takmičenja, Augsburga.

Bila je to asistencija Gundogana, nije bilo problema za Obamejanga da savlada golmana gostiju.

Samo tri minuta kasnije novi gol u mreži Augsburga. Kagava proigrava Rojsa koji sjajnim šutem dovodi domaćina u prednost od 2:0.

Nije mnogo prošlo a gosti su već bili potučeni. Ponovo isti učesnici u akciji, ponovo je Rojs na asistenciju Kagave bio siguran u realizaciji za 3:0.

Bobadilja na startu drugog poluvremena dovodi goste do počasnog gola nakon centaršuta Vernera za 3:1, ali Dortmund nije rekao svoje na ovoj utakmici pošto je do kraja još dva puta savladao golmana Hica.

Učinio je to, naravno, Obamejang, prvi put na asistenciju Ramosa, drugi put pred poslednji zvižduk glavnog sudije meča za svoj novi het-trik, drugi u ovoj sezoni.

Augsburg je ovim porazom prikovan za samo dno tabele sa samo pet osvojenih poena, dok je Dortmund na 23 nakon ove pobede.