BL - Dortmund dobio derbi!

subota 23.01.2016.
20:25

U najzanimljivijoj utakmici 18. kola Bundeslige, Dortmund je kao gost uspeo da osvoji sva tri boda i tako na najbolji način započne drugi deo sezone.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Poslednji meč dana u Bundesligi odigran je u Menhengladbahu, gde je u duelu dve Borusije, uspešnija bila ona iz Dortmunda, koja je trijumfovala rezultatom 3:1.

Ovakav rasplet najavio je Marko Rojs, vodećim pogotkom u finišu prvog poluvremena, da bi posle samo pet minuta igre u nastavku, Mhitarijan povisio na 2:0.

Nije dugo trajala ova prednost ''Milionera'', pošto je već u 58. minutu Rafael uspeo da uzvrati, smanji na 2:1 i domaćina vrati u igru.

Rezultatska neizvesnost je potrajala do 75. minuta, kada je Mhitarijan asistirao Gundoganu, koji pogađa za konačnih 3:1.

Dortmund se ovim trijumfom učvrstio na drugom mestu na tabeli sa 41 bodom, osam manje od vodećeg Bajerna, koji je u petak slavio u Hamburgu sa 2:1.

Pet mečeva je odigrano tokom današnjeg popodneva, istakao se i naš Filip Kostić, a rezultate možete da vidite OVDE.