BL - Darmštat je drugoligaš, Dortmund pretekao Hofenhajm

subota 06.05.2017.
17:25

Po običaju, pet utakmica su počele u subotu od 15:30, a sada je i definitivno poznato da će Darmštat igrati u drugoj ligi. Dortmund zabeležio najbitniju pobedu.

Beta/AP Photo/Michael Probst

Šampion Nemačke, Bajern iz Minhena, pobedio je i danas i to ekipu Darmštata, već prežaljeni tim koji je bio u najboljoj seriji od starta šampionata.

Darmštatova serija od tri pobede je prekinuta, Bajern je slavio sa 1:0 golom Huana Bernata nakon asistencije Riberija.

Gosti su mogli do izjednačenja, ali je Altintop promašio penal u 86. minutu.

Ekipa Borusije iz Dortmunda se bori za direktan plasman u Ligu šampiona, a danas su na svom stadionu uspeli da savladaju Hofenhajm, takođe ekipu koja se bori za direktan plasman u najelitnije takmičenje u Evropi.

Gledali smo veoma izjednačen meč, a Dortmund je do prvog gola stigao već u 4. minutu meča kada je Rojs na asistenciju Gonzala Kastra uspeo da savlada golmana Baumana. Bila je to sjajna akcija Dortmunda, Rojs je rutinski savladao protivničkog golmana na kraju.

Samo deset minuta kasnije, Borusija je mogla i do drugog gola, ali je Obamejang promašio penal, poslao je loptu pored gola.

Ipak, Obamejang se ispravio u 83. minutu meča kada je uspeo da savlada Baumana za 2:0.

Neizvesnost nije izostala, Hofenhajm je samo dva minuta kasnije stigao do gola iz penala preko Kramarića. Ipak, to je bilo sve od njih za danas.

Borusija je ovom pobedom pretekla ekipu Hofenhajma na tabeli.

Volfsburg beži iz borbe za opstanak, oni su danas stigli do veoma bitne pobede protiv Frankfurta na gostovanju.

Slavili su sa 0:2, golove su postigli Didavi i Mario Gomez, oba u drugom poluvremenu.

Mijat Gaćinović je igrao za domaćina, odigrao je ceo meč.

Menhengladbah je danas igrao utakmicu protiv Augsburga, a pobednika nije bilo. Gosti su mogli da stignu do veoma bitna tri boda, vodili su od 57. minuta preko Finbogasona, ali je Han uspeo da donese izjednačenje domaćima u 4. minutu nadoknade.

U meču Ingolštata i Leverkuzena pobednika nije bilo, bilo je 1:1.

Kitel je doveo domaće u prednost u 73. minutu, ali je Haverc uspeo da izjednači pet minuta kasnije.

Bajern - Darmštat 1:0
Borusija Dortmund - Hofenhajm 2:1
Frankfurt - Volfsburg 0:2
Menhengladbah - Augsburg 1:1
Ingolštat - Leverkuzen 1:1