BL: Blickrig Šalkea za pobedu protiv "Švaba"

nedelja 10.09.2017.
20:22

Ekipa iz Gelzenkirhena dočekala je na svom stadionu povratnika u najviši rang.

EPA/FRISO GENTSCH

Fudbaleri Šalkea savladali su na "Ventils Areni" ekipu Štutgarta rezutatom 3:1 (1:1).

Poveli su domaći već u četvrtom minutu, strelac je sa kreča bio bivši fudbaler Totenhema Nabil Bentaleb.

Ipak, pred kraj prvog dela igre, hrvatski internacionalac Brekalo je centrirao sa desne strane, lopta je došla do Akoloa, koji je majstorski smestio volej udarcem iza leđa Farmana za 1:1.

To je bilo sve od golova u prvih 45 minuta, a onda je nakon samo dva minuta igre u nastavku domaćin vratio prednost.

Očipka je izveo slobodnjak sa desne strane, ubacio je dobru loptu u kazneni prostor gostiju, a najbolji u skoku bio je Naldo, koji glavom trese mrežu "Švaba" za 2:1.

Manje od 60 sekundi kasnije, gosti gube loptu, Harit je potom prosleđuje do Burgštalera, a iskusni austrijski napadač izbija sam pred golmana gostiju i lako postiže gol za 3:1.

Ispostavilo se da je to i konačan rezultat susreta, Šalke je sada peti sa šest osvojenih bodova, dok je Štutgart ostao na 14. mestu na tabeli sa tri boda manje.