BL - Bivši igrač Čelsija odveo Hertu na treće mesto, Gladbah peti put bez trijumfa

petak 04.11.2016.
22:20

Beta/AP Photo/Michael Sohn

Ekipa Herte dočekala je Borusiju iz Menhengladaha na premijeri desetog kola Bundeslige.

Fudbaleri berlinske ekipe slavili su sa 3:0 (2:0) na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu.

Gosti su bili možda i bolji rival, ali je Herta iskoristila svoje šanse.

Oba gola u prvom delu igre je postigao Salomon Kalu, najpre u 18. minutu, da bi prednost udvostručio 15 minuta kasnije. U oba navrata, Kalu je imao više nego lak posao kako je lako pobegao odbrani gostiju.

Sve je manje više bilo rešeno samo šest minuta nakon drugog gola reprezentativca Obale Slonovače, kada je povremeni reprezentativac Nemačke Krisofer Kramer dobio drugi žuti karton, te je morao na preveremeno tuširanje.

Gosti su preko Stindla i Vestergarda mogli da unesu dramu u meč ali je golman domaće ekipe Rune Jarštajn bio više nego rapsoložen.

Konačan rezultat postavio je raspoloženi Salomon Kalu, svojim golom u 84. minutu susreta.

Nakon ovog susreta Herta je trećeplasirana sa 20 bodova, dok je Gladbah 11. sa 12 osvojenih bodova nakon 10 utakmica.