subota 19.09.2015.
17:28

Fudbaleri Bajerna nastavljaju sa pobedama u Bundesligi. I posle petog kola imaju stopostotan učinak.

BETA/AP Photo/Michael Probst

Aktuelni šampion danas je gostovao novajliji u ligi, ekipi Darmštata i u potpunosti opravdao ulogu favorita.

Bavarci su slavili rezultatom 3-0, a svoje prvence u dresu Bajerna su upisali novajlije Arturo Vidal i Kingsli Koman.

Vidal je u 20. minutu postigao evrogol, sa preko 20 metara i tako najavio novi trijumf Gvardiolinog tima.

Taj pogodak bio je jedini u prvom poluvremenu, a sve dileme oko pobednika otklonio je Koman u 62. minutu, da bi samo minut kasnije Sebastijan Rode postavio konačnih 0-3.

Ovo je prvi poraz Darmštata, a Bajern sada iz pet mečeva ima svih pet pobeda.

Sve golove možete da vidite OVDE.

Ulogu favorita opravdao je i Volfsburg, koji je na svom terenu savladau Hertu sa 2-0. Gosti su dugo odolevali, sve do 76. minuta, a onda je Bas Dost doveo ''Vukove'' u vođstvo, da bi isti igrač u samom finišu iskoristio jedanaesterac za konačnih 2-0.

Od domaćina, ceo plen je osvojio još i Keln, koji je golom Modestea u 64. minutu savladao ekipu Menhengladbaha.

Naš Miloš Jojić je meč počeo sa klupe, dobio je priliku od početka drugog poluvremena umesto Fogta.

Za iznenađenje dana pobrinuo se Ingolštat, koji je kao gost prekinuo seriju pobeda Verdera. Novajlija u Bundesligi je slavio u Bremenu sa 1-0, i to golom Hartmana iz jedanaesterca u trećem minutu sudijske nadoknade.

Jedini meč bez golova odigran je u Hamburgu, gde je istoimeni domaći tim remizirao sa Ajntrahtom - 0:0.

Gojko Kačar je odigrao svih 90 minuta za domaći tim, baš kao i Aleksandar Ignjovski u ekipi Ajntrahta. Slobodan Medojević je ušao u igru u poslednjim trenucima meča.