BL - Bajernov preokret, ''Vukovima'' bod u Berlinu!

subota 20.02.2016.
17:33

Aktuelni šampion Nemačke upisao je danas i 19. pobedu u 22 odigrana kola u Bundesligi ove sezone. Veoma važan trijumf ostvario je Hofenhajm, dok se Volfsburg posle trijumfa u Ligi šampiona protiv Genta, danas zadovoljio bodom na gostovanju Herti.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Nova pobeda Bajerna i novi korak ekipe Pepa Gvardiole ka odbrani šampionskog trona, uz pravu uvertiru za predstojeći meč osmine finala Lige šampiona protiv Juventusa.

Doduše, Darmštat je danas na ''Alijanc Areni'' pružio dobar otpor, ali na kraju nije mogao više od časnog poraza - 3:1.

Prvo poluvreme gosti su rešili u svoju korist pogotkom Vagnera u 26. minutu, na asistenciju Sirigua, a na izjednačenje ekipe Bajerna čekalo se sve do četvrtog minuta drugog poluvremena, kada je Tomas Miler konačno zatresao mrežu protivničkog golmana - 1:1.

Napadao je Bajern i dalje, vršio sve jači pritisak, a do preokreta je došlo u 71. minutu meča, kada je Vidal centrirao u kazneni prostor, Miler je lepo primio loptu na grudi, a onda je makazicama smestio u mrežu - 2:1.

Taj pogodak možete da vidite OVDE.

Sve je za Bavarce posle toga bilo lakše, a trijumf je potvrdio Robert Levandovski u 84. minutu za konačnih 3:1.

Još jedan meč koji je privlačio veliku pažnju bio je onaj u Berlinu, gde je odlična Herta dočekala ekipu Volfsburga. Njihov duel je završen rezultatom 1:1, a oba gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Šafer je u 53. minutu doveo ''Vukove'' u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Kalu, sedam minuta kasnije.

Ingolštat
je na svom terenu osvojio sva tri boda protiv Verdera, rezultatom 2:0. Trijumf domaćima doneli su Hubner u 12. i Hinterser u samom finišu meča.

Uspešna na svom terenu bila je i ekipa Menhengladbaha, koja je golom Dahuda u devetom minutu savladala Keln sa 1:0.

U ekipi ''Jarčeva'' je u startnoj postavio bio Filip Mladenović, dok je Miloš Jojić dobio priliku od početka drugog poluvremena, ali nisu uspeli da danas sa svojim timom izbegnu poraz.

Konačno, veoma važan trijumf ostvario je i Hofenhajm, koji vodi veliku borbu za opstanak. Ovaj tim je pred svojim navijačima savladao Majnc rezultatom 3:2.

Posle ranog vođstva gostiju preko Kordobe, Amiri je već u 13. minutu doneo izjednačenje Hofenhajmu, a potpuni preokret je usledio u nastavku, u režiji dvostrukog strelca Marka Uta.

Ekipa Majnca je do kraja uspela samo da ublaži poraz, pogotkom Samperija u 79. minutu meča - 3:2.