BL - Bajern po Hamesovim notama, poraz Lajpciga

utorak 19.09.2017.
22:22

Fudbaleri minhenskog Bajerna vezali su treću uzastopnu pobedu, a najzaslužniji za trijumf nad Šalkeom bio je Hames Rodrigez.

Epa/Sascha Steinbach

Poraz koji su fudbaleri minhenskog Bajerna doživeli na gostovanju Hofenhajmu upalio je "alarm", a odgovor bavarske "Mašinerije" bio je brutalan.

Nakon ubedljivih pobeda nad Anderlehtom (3:0) i Majncom (4:0) Bajern je večeras kao gost savladao Šalke rezultatom 3:0 (2:0) u okviru petog kola nemačke Bundeslige.

Gosti iz Minhena obavili su veći deo posla u prvom delu meča kada je Hames Rodrigez iznudio penal koji je u gol pretvorio Robert Levandovski, a potom je i Kolumbijac otvorio konto u Bajernu pogotkom u 29. minutu.

"Rudari" iz Gelzenkirhena imali su dobru priliku u 31. minutu kada je Leon Gorecka šutirao ali je loptu sa gol linije izbacio jedan od fudbalera Bajerna.

U nastavku su domaći krenuli na sve ili ništa, u nekoliko navrata su pretili ali je Ulrajh bio siguran, da bi na drugoj strani Rodrigez fantastičnim pasom spojio sa golom Vidala koji je stavio tačku na trijumf Bajerna.

Hames Rodrigez je sjajnu partiju mogao da kruniše još jednim golom ali je njegov udarac u 88. minutu zaustavio golman Šalkea.

Bajern je zahvaljujući večerašnjem trijumfu na "Veltins Areni" izbio na prvo mesto na tabeli sa dva boda više od drugoplasirane Borusije koja ima meč manje.

Srpski internacionalac Matija Nastasić proveo je svih 90 minuta na terenu ali nije uspeo da pomogne svom timu da izbegne ubedljiv poraz.

Večeras su u terminu od 20.30 odigrane još dve utakmice petog gola. Volfsburg je na domaćem terenu odigrao 1:1 (1:0) sa Verderom iz Bremena.

Vođstvo domaćima doneo je Divok Origi u 28. minutu da bi Verder u 56. minutu stigao do boda preko Fina Bartelsa.

Augsburg je na svom terenu savladao RB Lajpcig sa 1:0 (1:0) a gol vredan tri boda za domaće je postigao Mihael Gregorič.