17:26

Dosta zanimljivosti u Bundesligi, Bajern i dalje ima veliku prednost uprkos remiju, a gužva se stvorila na dnu u borbi za opstanak.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Bajernu je veoma teško palo ispadanje iz Lige šampiona od Real Madrida, videlo se to i danas u meču protiv Majnca.

Krkić je doveo goste u prednost, da bi Roben na asistenciju Riberija uspeo da izjednači rezultat.

Ipak, do kraja poluvremena Majnc stiže do novog gola i to iz penala preko Brosinskog, da bi izjednačenje Bajernu doneo Tijago Alkantara u 73. minutu.

U duelu Frankfurta i Augsburga domaći su odneli čitav plen. Gosti su poveli u 9. minutu preko Guveluva, da bi Fabijan izjednačio u 78. minutu meča. Isti igrač je samo 9 minuta kasnije doneo prednost domaćima, da bi Rebić u poslednjim minuta utakmice postavio konačan rezultat. Gaćinović je odigrao čitav meč.

Hamburg za koji je Filip Kostić odigrao 70 minuta je izgubio na svom terenu od Darmštata, na opšte iznenađenje. Bilo je 1:2, Sulu i Plate su bili strelci za goste koji su već prežaljeni, a za domaće je gol postigao igrač gostiju, Foland. Sada je i Hamburg u zoni ispadanja.

Herta nastavlja poteru za Evropom, Ibišević je doneo pobedu ekipi iz prestonice u 59. minutu.

Verder je stigao do zlata vrednih bodova u meču protiv Ingolštata na gostovanju. Kruze je postigao neverovatna četiri gola, ja za domaće su golove postigli Lezkano i Gros.

I Ingolštat je ovim porazom sebe skoro sigurno otpisao iz borbe za opstanak.

Bajern - Majnc 2:2
Frankfurt - Augsburg 3:1
Herta - Volfsburg 1:0
Hamburg - Darmštat 1:2
Ingolštat - Bremen 2:4