17:33

Posle drame u Ligi šampiona i pobede nad Juventusom, Bajern je i u Bundesligi nastavio sa pohodom na još jednu titulu.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Fudbaleri Bajerna iz Minhena upisali su danas svoj 22. trijumf u 27 odigranih kola u Bundesligi.

Najnovija ''žrtva'' Bavaraca bila je ekipa Kelna, koja je na svom terenu poražena sa 1:0.

Gol odluke postignut je već posle 10 minuta igre, kada je Robert Levandovski sa ivice kaznenog prostora uputio precizan udarac u donji desni ugao gola golmana Horna.

Najnoviji pogodak napadača Bajerna možete da pogledate OVDE.

Sredinom prvog poluvremena mogao je i Daglas Kosta da iz slobodnjaka duplira prednost gostiju, a ''Jarčevi'' iz Kelna su u drugom poluvremenu dva puta pripretili preko Bitenkura u 50. i Modestea u 73. minutu.

U domaćem timu naši Filip Mladenović i Miloš Jojić bili su na klupi za rezerve, a prvopomenuti je dobio priliku tek u poslednjih pet-šest minuta utakmice.

Sa odličnim rezultatima ove sezone nastavila je i Herta, koja je danas na svom terenu u Berlinu savladala Ingolštat sa 2:1.

Posle prvog poluvremena bez golova, Japanac Genki Haraguči je u devetom minutu nastaka meča doveo Hertu u vođstvo, da bi isti igrač petnaest minuta kasnije asistirao Salomonu Kaluu, za vođstvo domaćih od 2:0.

Nadu gostima da mogu da izbegnu poraz vratio je Hinterser u 75. minutu, ali ekipa Ingolštata nije mogla više od časnog poraza, ostalo je 2:1.

Ekipa Darmštata
bila je na pragu velikog trijumfa na gostovanju Volfsburgu, ali su se ''Vukovi'' u poslednjim trenucima spasli poraza - 1:1.

Sandro Vagner je svojim pogotkom u 83. minutu, na asistenciju Marsela Helera, doveo goste na prag pobede, a da tako ne bude, pobrinuo se Andre Širle u trećem minutru nadoknade vremena, na dodavanje Maksa Kruzea - 1:1!

Naš Slobodan Rajković odigrao je svih 90 minuta u ekipi Darmštata.

U Bremenu, domaći Verder je osvojio bod protiv ekipe Majnca, koja je povela u 38. minutu golom Baumgartlingera.

Konačnih 1:1 postavio je Klaudio Pizaro, pogotkom sa bele tačke u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Najviše golova viđeno je u Hamburgu, odakle je Hofenhajm odneo sva tri boda, bilo je 1:3.

Goste su ka pobedi poveli Kramarić, pogotkom iz penala u 20. minutu i Voland tri minuta kasnije, za velikih 0:2.

Na isteku prvih pola sata igre, Hunt je iz jedanaesterca prepolovio prednost Hofenhajma, a sve dileme oko pobednika rešio je Vargas u 67. minutu, za konačnih 1:3.