Bivši napadač Čelsija doneo pobedu "Kanarincima" protiv Bilbaa

nedelja 17.09.2017.
20:30

Las Palmas je slavio na svom stadionu protiv Atletik Bilba.

EPA-EFE/Jorge Zapata

U okviru četvrtog kola Primere, Bilbao je gostovao na Kanarima, a domaća ekipa upisala je pobedu od 1:0 (0:0).

Već u sedmom minutu je domaćin pripretio preko bivšeg igrača Barselone i zagrebačkog Dinama Alena Halilovića.

Mladi Hrvat je iz izgledne pozicije uputio udarac ka golu rivala, ali je Arizabalaga odlično intervenisao.

Halilović se do kraja prvog dela igre i povredio, pa je morao da ga zameni Tanane.

U nastavku je bilo prilično "tiho" na obe strane, sve do poslednjih 10ak minuta.

Igrao se 80. minut kada je Lemos pripretio gostima nakon kornera, ali je bio neprecizan.

Samo tri minuta kasnije rezervista Tanane je uputio dobar šut, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Četiri minuta nakon te prilike, Las Palmas dolazi do gola, strelac je bio Loik Remi. Francuz je kao u najboljim danima promešao odbranu po levoj strani, ušao u kazneni prostor Bilbaa i odmerenim udarcem matirao golmana gostiju za 1:0.

Ispostavilo se da je Remi tim golom doneo i tri boda ekipi Las Palmasa.

Drugim trijumfom u sezoni Las Palmas se popeo na 10. mesto na tabeli, dok je Atletik Bilbao sada peti sa bodom više.