Bilbau bod na ''Kalderonu''!

subota 02.05.2015.
19:55

Bilbao ostao neporažen na gostovanju aktuelnom šampionu, u drugoj utakmici subotnjeg programa u Primeri.

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Za razliku od prve današnje utakmice, u kojoj smo videli čak osam Barsinih golova, u Madridu su na delu bile ''prazne puške''.

Atletiko Madrid i Bilbao su, dakle, igrali bez golova, 0-0, pa su ''Jorgandžije'' tako prekinule niz od tri uzastopne pobede u Primeri.

Počelo je lepom prilikom za Baskijce, koji su mogli do vođstva već posle pet minuta igre, ali je San Hose bio neprecizan.

Usledio je period bolje igre domaćina, Raul Garsija je dva puta bio u šansi, u finišu prvog dela i Grizman, ali je ta akcija zaustavljena zbog ofsajda.

Posle deset minuta igre u nastavku, nova prilika za Bilbao. Sola je imao sjajnu šansu posle asistencije San Hosea, ali nije bio precizan.

Sporna situacija u 71. minutu, domaći su imali primedbe, posebno Tijago, čiji je gol poništen zbog ofsajda u kome se nije nalazio on, već neko od njegovih saigrača.

Dva minuta kasnije, nova prilika i za Grizmena, ali  novi promašaj.

Do kraja, bežežimo i isključenje Unaija Bustinze u redovima Bilbaa, zbog drugog žutog kartona u nadoknadi vremena.

U prilogu pogledajte poništen Tijagov gol.

Ovim remijem, Atletiko se učvrstio na trećem mestu sa 76 bodova, Bilbao je ostao na sedmom mestu sa 48 bodova.