Bilbao ubedljiv, Sevilja sigurna, preokret Valensije

Autor: Boban Filipović
sreda 02.03.2016.
22:02

Odigrane su još četiri utakmice, vanrednog, 27. kola špnaske Primere. Aric Aduric junak, Karlos Kameni tragičar večeri.

BETA/AP Photo/Alvaro Barrientos

Sevilja je upisala 11. uzastopnu pobedu kod kuće, Andalužani su večeras na 'Pishuanu' savladali Eibar 'minimalcem'.

Strelac pobedonosnog gola bio je Fernando Ljorente u 11. minutu meča na asistenciju Kron-Delija.

Gosti iz Baskije su poslednjih nekoliko minuta imali čoveka manje na terenu, Kasteljano je zaradio dva žuta kartona u samom finišu.

U isto vreme u istoj pokrajini, Valensija je preokretom dopla dao pobede nad Malagom na 'Rosaledi'.

Duje Čop
je doveo domaći tim u vođstvo posle 15 minuta igre, Dalmatinac je potvrdio da je u dobroj golgeterskoj formi, bio je strelac i u prošlom kolu protiv Sosijedada u gostima.

Ipak, pre odlazak na odmor Karlos Kameni je tragikomičnim autogolom vratio 'Slepe miševe' u život. Kamerunski golman je boksovao lotu u svoju mrežu nakon jednog centaršuta s desnog boka.

Početkom drugog poluvremena Denis Čerišev je pogodio mrežu za 1:2 i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Atletik Bilbao je ubedljivo savladao Deportivo iz La Korunje na svom 'San Mamesu' rezultatom 4:1. Junak Baska bio je 'stari lisac' Aric Aduric koji je postigao het-trik, treći ove sezone.

Iker Muniain je doveo 'Lavove' u vođstvo u 13. minutu, a prednost je duplirao Aduric desetak minuta pre odlaska na veliki odmor.

Nakon pet minuta igre u nastavku Riera je vratio u igru goste iz Galicije, ali samo dva minuta kasnije na scenu ponovo stupa Aduric, iskusni centarfor je u rasponu od sedam minuta postigao još dva gola i dokrajčio rivala.

Na 'Balaidosu' u Vigu, Selta i Viljareal su remizirali bez golova. Na ovoj utakmici golman 'Žute podmornice' Alfons Areola je oborio rekord, nije primio gol preko 600 minuta ove sezone.

Večarašnji program završava se u Valensiji, gde Levante dočekuje Real Madrid.