13:54

Baskijci i danas potvrdili odličnu formu. Treća uzastopna pobeda u Primeri, nastavak uspona na tabeli!

BETA/AP Photo/Alvaro Barrientos

Tri dana posle ubedljivog trijumfa nad Partizanom u Ligi Evrope, Bilbao je danas nastavio sa pobedama i u Primeri.

Baskijci su na svom ''San Mamesu'' u nedeljnom matine terminu savladali Espanjol rezultatom 2-1, što im je ukupno peti trijumf od početka sezone u Primeri, a treći uzastopni.

Domaćin je poveo već posle osam minuta igre, lepim golom sve efikasnijeg Injakija Vilijamsa, koji je sjajno reagovao na centaršut de Markosa i poslao neodbranjiv šut u mrežu gostiju - 1:0.

Vođstvo Baskijaca trajalo je do 51. minuta, kada je ekipa Espanjola uspela da uzvrati pogotkom Pereza.

A da bodovi ipak ostanu u Bilbau, pobrinuo se Raul Garsija trinaest minuta kasnije. Susaeta je poslao izvanredan centaršut sa leve strane, Garsija je umakao svojim čuvarima i udarcem glavom doneo novo vođstvo i novi trijumf Bilbau - 2:1.

Bilbao se ovim trijumfom probio na osmo mesto na tabeli, sa ukupno 17 osvojenih bodova. Espanjol je ostao na 12. poziciji sa 13 osvojenih bodova.

Sve golove sa ''San Mamesa'' možete da vidite OVDE.