Bilbao lako sa Granadom, Selti samo bod u Hihonu

nedelja 26.02.2017.
20:21

Odigrane još dve utakmice u Primeri.

Atletik Bilbao je na svom San Mamesu savladao ekipu Granade rezultatom 3:1 (2:1), dok je Sporting Hihon u finišu ispustio pobedu nad Seltom - 1:1 (0:0).

Baskijci su bez mnogo problema savladali Andalužane koji su ostali u zoni ispadanja.

Strelci za Bilbao bili su Susaeta u 11, Lekue u 33. i San Hose u 69. minutu, dok je u 14. minutu Karsela-Gonzales golom za 1:1 vratio nadu gostima.

Bilbao je ostao na deobi sedmog mesta sa Eibarom sa 38 bodova, dok je Granada ostala u zoni ispadanja sa tri boda manje od Deportiva i sigurne zone.

U drugom meču, Sporting je ugostio Seltu i u finišu ispustio važne bodove.

Hihon je poveo golom Gomeza u 45. minutu iz penala, a izjednačio je Jago Aspas 15 minuta pre kraja, samo 60 sekundi pošto je Mere zaradio crveni i domaće ostavio sa desetoricom.

Selta do kraja nije uspela da dođe do pobede, pa je ostala na sredini sa 34 boda, dok je Hihon i dalje u zoni ispadanja.