21:01

Iznenađenje i u drugoj utakmici Grupe L, AZ Alkmar savladao nekompletni Bilbao!

BETA/AP Photo/Alvaro Barrientos

Zahvaljujući pobedi u Augsburgu i trijumfu AZ Alkmara nad Bilbaom, ekipa Partizana je posle dva kola Grupe L Lige Evrope usamljena na čelu tabele sa maksimalnih šest bodova.

AZ je večeras na svom terenu savladao ekipu Bilbaa sa 2-1 i tako se iskupio za poraz na startu takmičenja protiv Partizana u Beogradu, ali i zakomplikovao situaciju u ovoj grupi.

Bilbao je u večerašnji meč ušao bez Adurica, Susaete, golmana Iraizoza, San Hosea, što je holandski tim iskoristio i posle prvog poluvremena bez golova, u nastavku prelomio susret u svoju korist.

Henriksen je u 55. minutu ''načeo'' Baskijce, a deset minuta kasnije Boveda je postigao autogol za velikih 2-0.

Trostruku izmenu je zatim izvršio trener Bilbaa, ali prekasno. Do kraja je Aduric, koji je zamenio Solu, uspeo da smanji na 2-1 u 75. minutu, ali više od toga favorizovani gosti nisu mogli.

Ostalo je 2-1 za AZ Alkmar u čijoj ekipi nije nastupio Rajko Brežančić, koji je svih 90 minuta proveo na klupi.

Posle ovakvog epiloga, stanje na tabeli Grupe L izgleda ovako: Partizan 6, Bilbao 3, AZ Alkmar 3, Augsburg 0.