četvrtak 21.09.2017.
21:51

U okviru petog kola španske Primere, Viljareal je dočekao Espanjol.

EPA/JESUS DIGES

Nakon 90 minuta igre na nekadašnjem "El Madrigalu" (sada "Estadio de la Ceramica") rezultat je bio 0:0.

Mogli su gosti iz Katalonije do prednosti već u sedmom minutu preko Hurada, on je nakon centaršuta Pijatija bio u dobroj poziciji ali je prebacio gol domaćina.

Nekih 15ak minuta kasnije, nova prilika za Espanjol, ovoga puta je u šansi bio Baptistao, ali je Barbosa odlično intervenisao.

U 35. minutu je Trigeros oprobao svoj udarac iz velike udaljenosti, lopta je nakon strahovitog udarca veziste Viljareala otišla preko gola.

Pipretio je do kraja prvog dela igre i Bakambu, ali je šutirao po sredini gola, pa je Pau Lopez lako intervenisao. Mogao je i Kastiljeho u polednjim sekundama do pogotka, nakon sjajnog prodora, ali je mladi golman gostiju ponovo bio na visini zadatka.

U nastavku, Barbosa je sprečio Herarda Morena da donese prednost gostima, a u 75. minutu je dobru priliku za Espanjol propustio David Lopez.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika, te je meč okončan bez pogodaka.

Viljareal je sada osmi sa sedam bodova, dok je Espanjol na dva mesta iznad zone ispadanja sa dva boda manje od večerašnjeg rivala.