Bez golova na "Artemio Frankiju", Slovenac glavni krivac!

22:40

U meču šestog kola Serije A između Fiorentine i Milana nije bilo pobednika.

twitter.com/acmilan

"Viola" je ugostila "Rosonere", bila bolji rival tokom većeg dela susreta, ali izabranici Paula Souze to nisu uspeli da materijalizuju.

Na kraju je ostalo 0:0, a glavni krivac za takav rezultat je slovenački vezista Josip Iličić koji je propustio kardinalnu šansu sredinom prvog poluvremena.

Iličić je promašio jedanaesterac nakon faula Kalabrije, a više o tome OVDE.

Fiorentina je kontrolisala igru na svom stadionu, ali je Milan imao i konkretnije šanse u nastavku meča.

Najpre je jednu kontru zaustavio sprski internacionalac Tomović, a potom je i Taturašanu bio na visini zadatka u dva navrata.

Domaću pokušavali preko Kalinića i Bernardeskija, ali njihovi pokušaju uglavnom nisu bili preterano opasni po gol mladog Donarume.

Na najvećem iskušenju je mladi Italijan bio u 66. minutu, kada je odlično odbranio udarac Borhe Valera.

U 80. minutu je solidnu šansu za domaće imao hrvatski internacionalac Kalinić, ali je njegov udarac izblokirao ponovo Donaruma.

Nakon ovog remija Milan je šesti sa 10 osvojenih bodova, dok je ekipa iz Firence sa osam bodova na 11. mestu na tabeli Serije A.

Sutra su na programu i poslednju susreti šestog kola, od 19 sati Krotone dočekuje Atalantu, dok će dva sata kasnije Kaljari ugostiti Sampdoriju.

34 Komentara

DONI SPALIO VESTICU
Monday, 26.09.2016
13:22

A ako bas i budemo igrali 4-2-3-1, onda ovako (prvih pet necu ponavljati): Kucka (Pasalic i(li) Montolivo), Fernandez (Lokateli, Montolivo i(li) Pasalic)- Suso (Sosa, Lapadula, Niang), Sosa (Fernandez, Suso), Bonaventura (Sosa, Niang, Suso)- Baka (Luiz Adriano, Lapadula, Niang).

13:14

Milan treba da igra 4-4-2: Donaruma- Kalabrija (Abate), Gomez (Paleta), Romanjoli (Zapata), Antoneli (De Siljo)- Suso (Niang, a cak i Abate je pre igrao tu, doduse, mozda u formaciji sa tri stopera, to vec ne znam jer je ipak to igrao pre nas:-)), Kucka (Pasalic), Fernandez (Lokateli, Montolivo), Bonaventura (Sosa)- Baka, Luiz Adriano (Lapadula). Ne moze Djakomo u 4-2-3-1 iza napadaca, on moze levo u toj ili u 4-4-2, ali na sredini je slab i nezapazen, nije centrala za njega no jos veci problem je pronaci poziciju Niangu, decko je totalno nepredvidiv i daleko je od nekog velikog kalibra.

Sunday, 25.09.2016
22:52

Opa djurdjo! 49 200, prvi dobitak u zivotu i to kakav. Joj, cura kada sazna, moracu da prikrijem ovaj dobitak, inace, ce sve da ode na bluzice, majcice, gacice...:-D

Amel Balicevac
22:48

Isto kao da svi igraju za Juve i guraju im titulu u ruke! Kad su derbiji,cesto je nereseno,ili dobije tim koji je bodovno daleko od vrha! Montela covece, napadni,nisi dobio bod,nego izgubio dva! Nakon Ancelotija i Alegrija,kod Milana sve ziheraski treneri!

Paul George
22:48

Od 85. minuta do 95. minuta taj period je bio vecnost!Fiorentina napadala,ali Milanove sanse su bile bolje.Ovo na kraju je bio faul.Montolivo na trenutke,kao Ronaldinjo.Sve u svemu,ja sam zadovoljan,do januara samo da osvajamo bodove i onda ekipa da se pojaca i napadne mesto koje vodi u Evropu.Forza Milan!

22:55

Bio je faul, ali izvan 16.

12:46

Znam, potvrdjujem tvoju pricu:-D Dao sam ti plus jer se slazem da je to vazno, ali takvi komentari moraju uskoro da budu izbaceni iz upotrebe, nismo mi Askoli pa da se time zadovoljavamo Hahaha

Paul George
00:47

Rekao sam da je faul,video sam da je izvan 16.Ali ono je cist crveni i potencijalno dobra pozicija za gol.Svejedno,nismo izgubili to je najvaznije za mene.

lol
22:46

Sram te bilo Montela,dzaba solidni rezultati kada si kukavica od trenera.Vadis 2 napadaci i uvodis 2 zadnja igraca?! Kako te bre nije sramota?! Zao mi je bilo sto Fiorentina nije dala gol jer su bar isli na pobedu a ti na bod,gadi mi se takav fudbal!Ejjj vadis 2 igraca u 75 min kada se utakmica lomila.Inace zanimljiva situacija pred sam kraj meca,dal je bio slobodnjak ili penal ali faul je bio definitivno,nastavljaju sudije po starom kada je u pitanju Milan.

22:57

Ko je drugi odrambeni igrac koji je usao? Luiz Adriano je usao umesto Bake.

lol
23:03

Izveo je Nianga a uveo Lokatelija (zadnjeg veznog),izveo je Bonaventuru (tada levog ofanzivnog) a uveo Antonelija klasicnog levog beka,ako je stvarno mislio da sa njim moze ofanzivnije onda se prevario.Poenta prica je da je trebao ostaviti Bonaventuru,uvesti nekog napadaca ili umesto Nianga uvesti ofanzivca a ne defanzivca.I proslu utakmicu je uveo Gomeza kada je Milan imao rezultat i igrao sa 5 u poslednjoj liniji.Sram ga bilo jos jednom!

22:57

P.S. Bio je slobodan udarac, odmah posle meca su pustili usporen snimak...

AC Milan-najtrofejniji klub na svetu
22:44

Nisam se nadao da ce Montela igrati na bod, pogotovo u drugom poluvremenu. Nije takav bio do sada. Za nijansu bolja Fiorentina. Mozda je bio faul nad Adrianom u zadjem minutu, ali van sesnaesterca. Sve u svemu, raduje me da je ovo treci mec u nizu bez primljenog pogotka. Sasuolo se mora dobiti, i onda krece nesto laksi raspored.