petak 25.08.2017.
23:53

Fudbaleri Real Betisa upisali su prvi trijumf u novoj sezoni.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Andalužani su slavili na svom "Benito Viljamarinu" protiv Selte rezultatom 2:1 (1:1).

Gosti su poveli već u 10. minutu, Vas je izveo korner sa desne strane, a odličan udarac glavom je sa zemlje uputio Gomez, Adan nije mogao da sačuva svoju mrežu.

Ipak, 20ak minuta kasnije, domaćin dolazi do poravnanja. Odličan centaršut novajlija Gvardada sa leve strane, Leon se samo poklonio za 1:1.

Betis do preokreta dolazi u 77. minutu, ponovo je asistenciju upisao Gvardado. Iskusni Meksikanac je odlično centrirao posle skraćenog kornera sa leve strane, Fedal odlično skače i vara golmana gostiju Alvareza za 2:1.

Do kraja nije bilo promene rezultat, te je Betis upisao prvi trijumf u novoj sezoni, nakon poraza u prvom kolu od Barselone.

Selta je tako doživela i drugi poraz, nakon što su u prvom kolu poraženi na "Balaidosu" od Real Sosijedada.

U postavi tima iz Viga svih 90 minuta proveo je srpski reprezentativac Nemanja Radoja.