nedelja 11.12.2016.
22:35

Fudbaleri tima iz Sevilje slavili su na svom stadionu protiv favorizovanog rivala.

realbetisbalompie.es

Izgleda da je promena struke u redovima Betisa urodila plodom, kako Andalužani beleže sve bolje rezultate.

Nakon trijumfa u Kupu Kralja nad La Korunjom i remija sa Seltom u okviru lige, na "Benito Viljamarinu" je savladal Atletik Bilbao.

Na kraju je četa Viktora Sančeza slavila sa minimalnih 1:0 (1:0), pobedonosni pogodak postignut je još u prvoj polovini, prvih 45 minuta susreta.

Nakon tri žuta kartona (jedan za Bilbao i dva za Betis), usledio je pogodak za domaću ekipu.

Igrao se 18. minut, kada je ponajbolji igrač i najbolji strelac ekipe Ruben Kastro zatresao mrežu Arizabalage.

Dobio je napadač domaće ekipe jedan duel sa gostujučim defanzivcem, nakon toga imali su on i Sanabrija situaciju "dva na jedan", nakon duplog pasa, Kastro je zatresao mrežu rivala.

Bilbao je pokušavao da poravna rezultat, bili su bolji rival do kraja susreta, ali je mreža Adana ostala netaknuta.

Bivši igrač Partizana Darko Brašanac proveo je čitav meč na klupi za rezervne igrače.

Bilbao ostaje sedmi, propustili su priliku da se sa evenutalnim trijumfom popnu na peto mesto makar do sutra, dok je Betis ostao 14, ali sada ima tri boda prednosti u odnosu na prvog pratioca ekipu Leganjesa.