Besmrtni Kujt vodi Fejenord ka tituli

Autor: Boban Filipović
nedelja 15.01.2017.
14:23

Fejenord je slavio kao gost protiv Rode i učvrstio se na liderskoj poziciji na tabeli Eredivizije.

Beta/AP Photo/Hassan Ammar

Ekipa Đovanija Van Bronkhorsta nastavila je da pruža sjajne partije i posle pauze od mesec dana.

Lider holandskog šampionata je danas u okviru 18. kola savladao Rodu u gostima rezultatom 2:0.

Roda je odolevala do 69. minuta kada Dirk Kujt na asistenciju Jorgensena dovodi Fejenord u vođstvo.

Zanimljivo, Kujt je postigao makar jedan gol u prvenstvu u poslednjih 20 sezona. Nestvarno zvuči podatak da je svoj prvenac postigao 1998. godine.

Pobedu je overio Eliaro Elija dva minuta pre kraja utakmice, a u ulozi asistenta ponovo je bio Nikolaj Jorgensen.

Fejernord sada ima osam bodova više od najbližeg pratioca i najljućeg rivala Ajaksa, s tim što 'Kopljanici' imaju meč manje. Roda ostaje u opasnoj zoni.