subota 09.09.2017.
18:11

Fudbaleri Bešiktaša upisali su pobedu u četvrtom kolu turskog šampionata.

EPA/SEDAT SUNA

Aktuelni prvak slavio je na gostovanju Karabuksporu, na kraju je bilo 0:1 (0:0) za goste iz Istanbula.

Već nakon pet minuta igre, srpski internacionalac Duško Tošić je zaradio žuti karton, a do kraja prvog dela igre nismo videli previše interesantnih situacija.

Sve se u nastavku promenulo, najpre su tri fudbalera domaće ekipe zaradila po žuti karton u rasponu od samo tri minuta, a Nuenku je u 58. napravio prekršaj za jedanaesterac.

Ozjakup je preuzeo odgovornost, ali turski reprezentativac nije iskoristio šut sa kreča.

Nekih desetak minuta kasnije, veliki peh za "Crne Orlove", bivši fudbaler Crvene Zvezde Duško Tošić zaradio je drugi žuti karton, pa mu je sudija pokazao put u svlačionicu.

Ipak, gosti su i sa igračem manje uspeli prvi da dođu do gola, strelac je u 78. minutu bio Rajan Babel.

Ispostavilo se da je bivši fudbaler Ajaksa i Liverpula postavio i konačan rezultat ovog susreta, te Bešiktaš ostaje prvi na tabeli Super Lige sa 10 bodova iz prva četiri kola.