20:02

U okviru 19. kola turske Super lige, aktuelni šampion je deklasirao ekipu Konjaspora na svojoj "Vodafon areni".

bjk.com.tr
bjk.com.tr

Istanbulski "Orlovi" su slavili sa ubedljivih 5:1 (2:0), a počasni pogodak za goste bio je delo bivšeg fudbalera Crvene zvezde Duška Tošića.

Domaćin je poveo već u devetom minutu, strelac je bio novajlija Rajan Babel.

U 28. minutu bio je 2:0, strelac je bio Ozjakup na asistenciju Rikarda Kvarežme.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, ali nakon samo pet minuta igre u nastavku Bešiktaš dolazi do 3:0, gol postiže Čeik Tosun na asistenciju strelca prvog pogotka bivšeg igrača Liverpula Babela.

Samo šest minuta posle toga, Tosun dolazi do svog drugog pogotka, a Kvarežma do druge asistencije.

Bilo je tada jasno da će domaćin doći do nova tri boda, ali je utisak pokvario srpski reprezentativac u 64. minutu.

Tošić je klizećim startom pokušao da vrati loptu do svog golmana, došlo je do nesporazuma bivšeg fudbaler "crveno-belih" i čuvara mreže Bešiktaša, te je lopta završila u mreži domaćina.

Dusko Tosic Own Goal HD - Besiktas 4-1... by PatsaN4ik

Utisak je ponovo popravio apsolutni junak "Orlova" na ovom susretu Tosun, kako je u 83. minutu sa bele tačke došao do het-trika.

Aktuelni šampion bi mogao da odbrani titulu ove sezone, trenutno su prvi sa 44 boda iz 19 utakmica, dva boda ispred drugoplasiranog Basakšehira.