nedelja 19.03.2017.
19:00

I dalje je neizvesno u turskom šampionatu, kako aktuelni šampion nije iskoristio kikseve najbližih rivala.

EPA/SEDAT SUNA

Galatasaraj je juče poražen od Trabzonsopora sa 2:0, više OVDE, a danas ranije ni Bašakšehir nije uspeo da dođe do trijumfa.

Oni su na svom terenu remizirali 3:3 sa Karabuksporom.

Poveli su golom Madureire u 16. minutu, a samo 12 minuta kasnije je Seleznjev izjednačio.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a gosti su preko Bizničenka došli do preokreta.

Ipak, Bosanac Višća samo dva minuta kasnije poravnava rezulutat, da bi Adebajor pred istek jednog časa igre vratio prednost domaćinu.

Gosti uspevaju ponovo da poravnaju rezultat, strelac je Pap u 77. minutu, a ispostavilo se da je to i konačan rezultat utakmice.

Bešiktaš je tako imao šansu da eventualnom pobedom protiv Antalijaspora napravi ozbiljniju prednost na vrhu, ali nisu uspeli u tome, kako su odigrali 0:0 u Antaliji.

Momenat utakmice dogodio se u 64. minutu, kada je Vinsent Abubakar dobio drugi žuti karton, te je Kamerunac tako u drugom vezanom meču Bešiktaša zaradio isključenje (prošli put protiv Olimpijkosa u Ligi Evrope).

On je najpre u 60. zaradio jednu javnu opomenu, da bi samo četiri minuta kasnije dobio isključenje.

Duško Tošić je proveo svih 90 minuta na terenu.

Bešiktaš ostaje prvi, ali i dalje sa samo dva boda više od Bašakšehira, dok je Galatasaraj treći sa 46 bodova, devet manje od prvoplasiranih "Crnih Orlova".