petak 10.02.2017.
19:09

Aktuelni šampion turkse doživeo je poraz na gostovanju u 20. kolu Super Lige.

Beta/BranislavBožić/Ds

Istanbulski "Orlovi" su minule nedelje ispali iz Kupa, nakon što su poraženi od Fenerbahčea minimalnim rezultatom.

Taj susret je obeležio i duel Robina van Perija i srpskog interancionalca Duška Tošića, čiji epilog je bio isključenje za bivšeg igrača Zvezde.

Izgleda da šampion ne može bez srpskog defanzivca, kako su sada poraženi i u turskoj Super Ligi.

Izgubili su na gostovanju Karabuksporu, na kraju je bilo 2:1 (0:0) za domaćina.

Poveli su fudbaleri Karabukspora u 50. minutu preko Bosanca Ermina Zeca, da bi Ukrajinac Jegen Seleznjov povisio prednost domaćeg sastava 23 minuta kasnije.

Vinsent Abubakar je u 87. minutu smanjio na 2:1, ali gosti nisu imali snage da do kraja dođu makar do boda.

Bešiktaš je i dalje prvi sa 44 boda, ali najprijatnije iznanđenje šampionata, ekipa Bašakšekira ima šansu da ih prestigne, kako imaju dva boda i utakmicu manje od njih. Ukoliko i Galatasaraj trijumfuje u 20. kolu, u vrhu će se napraviti prava zbrka, Bašakšehir bi mogao da bude prvi sa 45 bodova, Bešiktaš drugi sa 44, a Galata treća sa 42 boda.