Bešiktaš juriša ka odbrani titule!

nedelja 02.04.2017.
20:11

Istanbulski "Crni Orlovi" sve su bliži odbrani trona u Turskoj, kako su se pobedom nad Genčlerbirligijem učvrstili na čelu tabele.

EPA/TOLGA BOZOGLU

Fudbaleri Bešiktaša upisali su 17. trijumf ove sezone, kako su na svojoj "Vodafon areni" slavili Genčlerbirligi sa 3:0 (1:0).

Poveli su u petom minutu nadoknade prvog dela igre, kada se u strelce na asistenciju Rajana Babela upisao turski reprezentativac Ozjakup.

Gosti su napravili dve izmene na samom startu drugog poluvremena, ali to nije urodilo plodom.

Domaćin je uvećao prednost u 61. minutu, preko sjajnog Brazilca Andersona Taliske, koji je u Istanbulu na pozajmici iz Benfike.

Sve sumnje otklonjene su u 86. minutu, kada je bivši fudbaler Liverpula i Ajaksa Rajan Babel postigao treći gol za domaćina na ovom susretu, ispostaviće se tako postavio i konačan rezultat.

Svih 90 minuta na terenu u domaćem sastavu proveo je i srpski reprezentativac Duško Tošić.

Bešiktaš sada ima pet bodova više od drugoplasiranog Bašakšehira, a do kraja šampionata je ostalo još osam kola. Ovo je ujedno i šesti vezani meč bez poraza za aktuelnog šampiona u domaćem prvenstvu, te je jasno da su formu podigli u pravom trenutku.