nedelja 26.04.2015.
19:58

Nakon remija u derbiju na 'La Lužu' sa Portom, lisabosnki 'Orlovi' su na dobrom putu da po 34. put u istoriji budu prvaci Portugalije.

Beta/AP Photo/Francisco Seco

Derbi 30. kola Primeire između Benfike i Porta završen je najnepopularnijim rezultatom - 0:0.

Džekson Martinez je imao najbolju priliku za 'Zmajeve' u finišu prvog poluvremena, u nastavku 'Orlovi' konkretniji, dobre šanse su imali Anderson Taliska i Pici, ali mreže se nisu tresle.

Remi u derbiju znači da je tim Žorža Žezuša zadržao tri boda prednosti u odnosu na današnjeg rivala na četiri kola pre kraja sezone, ali ta tri su kao četiri, budući da je Benfika u prvom delu sezone trijumfovala na 'Dragau'.

Priliku da zaigra na današnjem derbiju dobio je i reprezentativac Srbije Ljubomir Fejsa, koji je u 64. minutu ušao u igru umesto Taliske.