19:56

Lisabonski 'Orlovi' su ubedljivo savladali Feirense i posle 7. kola beže najbližim pratioacima Portu i Sportingu tri boda.

Beta/AP Photo/Paulo Duarte

Bila je to igra mačke i miša danas na 'Lužu'.

Feirense je odolevao do 35. minuta kada je Aurelio postigao autogol, posle koga su gosti pogubili konce.

Minimalac je doduše bio na snazi sve do 61. minuta kada Salvio postiže drugi gol na utakmici, nepunih deset minuta kasnije Servi pogađa za 3:0, a da bi u nadoknadi Grimaldo postavio konačnih 4:0.

Ljubomir Fejsa je odigrao ceo meč za šampiona Portugalije, dok je Andrija Živković ušao sa klupe u 84. minutu i proveo na terenu poslednjih nekoliko minuta.

Nejveći gubitnik 7. kola svakako je Sporting, koji je juče prokockao tri gola prednosti u Gimaraešu, a ukoliko Braga bude ubedljiva na spuštanju zavese protiv Arouke u gostima, 'Lavovi' će past na četvrtu poziciju na tabeli.