subota 10.01.2015.
21:19

Aktuelni šampion Portugala nastavlja trijumfalno da korača i u 2015. godini. Danas na 'La Lušu' preslišana Vitorija Gimaraeš.

Beta/AP Photo/Armando Franca

'Orlovi' su savladali trećeplasirani Gimaraeš u okviru 16. kola Primeire sa ubeldjivih 3:0 i sada imaju čak devet bodova više u odnosu na prvog pratoica Porto koji ima meč manje.

Žezušova četa je povela nakon 13 minuta igra golom Brazilca Žonasa, a do odlaska na odmor rezultat se nije menjao.

Prednost Benfike je duplirana nakon desetak minuta igra u nastavku kada je Holanđanin Ola Džon matirao golmana gostiju Asisa.

Šlag na tortu stavio je Argentinac Niko Gaitan golom u poslednjem minutu utakmice. Reprezentativac Srbije Miralem Sulejmani je ušao sa klupe umesto Taliske i odigrao poslednjih par minuta za 'Orlove', dovoljno da zabeleži asistenciju kod poslednjeg gola.