nedelja 20.03.2016.
19:20

Ubedljivom pobedom pred svojim navijačima nad Gazelek Ažaksjoom u 31. kolu Lige 1, Nica se vratila na treću poziciju na tabeli koja vodi u kvalifikacije za LŠ.

BETA/AP Photo/Lionel Cironneau

Gosti za Korike su kapitulirali na Azurnoj Obali već u 14. minutu igre kada je Hatem Ben Arfa zatresao mrežu krunisavši fantastičnu solo akciju u svom stilu.

Prednost Nice je duplirana nakon 20-ak minuta igre u drugom poluvremenu, Ben Arfa je ovog puta bio u ulozi asistenta, a strelac je bio Plea.

Konačnih 3:0 postavio je Seri na asistenciju Žermana dva minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Nica se trećim trijumfom u nizu vratila na treće mesto na tabeli preskočivši Ren i Lion i prišla na samo dva boda zaostatka drugoplasiranom Monaku koji večeras na spuštanju zavese na 31. kolo gostuje na 'Parku Prinčeva' novom-starom šampionu Pari Sen-Žermenu.

Gazelek Ažaksio ostaje prvi ispod crte, prekinuta je serija nepobedivosti Korzikanaca od četiri utakmice u prvenstvu i očekuje ih grčevita borba za opstanak u preostalih sedam kola.