petak 30.09.2016.
22:52

Na premijeri sedmog kola Premijer lige, Everton je ugostio Kristal Palas.

twitter.com/premierleague

U meču između timova koje sa klupe predvode Ronald Kuman i Alan Pardju nije bilo pobednika, a po jedan gol je postignut sa obe strane.

Domaći su dominirali u prvom delu igre, a to su uspeli da materijalizuju u 35. minutu preko prve zvezde tima Romelua Lukakua.

Belgijanac je sjajno izveo slobodan udarac sa 21 metara od gola Stiva Mandande, koji nije imao šansi.

Nakon pet minuta igre u drugom delu, Palas dolazi do poravnanja. Strelac je bivši napadač Liverpula i Aston Vile Kristijan Benteke. Belgijanac je bio najviši u skoku nakon sjajnog centaršuta Džoela Vorda.

Golove pogledajte OVDE.

Samo sedam minuta nakon izjednačenja, Palas dolazi i do vođstva ali je sudija ipak poništio gol Dejmijana Dilejnija zbog ofsajd pozicije.

Imao je Everton u  66. minutu imao priliku da preko Gereta Berija, koji je fenomenalan u poslednje vreme, dođe do novog vođstva ali je njegov udarac izblokirala odbrana gostiju.

Na kraju je na semoforu ostalo 1:1, Everton je ovim remijem skočio na treće mesto tabele sa 14 bodova, a Kristal Palas je sedmi sa 11 bodova iz sedam duela.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

Sutra je na programu još pet duela sedmog kola, od 13 i 30 se sastaju Svonsi i Liverpul, a od 16 sati su na programu dueli Hal - Čelsi, Sanderlend - VBA, Votford - Bornmaut i Vest Hem - Midlsboro.

U nedelju će se odigrati i preostali susreti, Junajted od 13 sati dočekuje Stouk, Lester će ugostiti Soton od 15 sati i 15 minuta, u istom terminu Sparsi čekaju Siti u derbiju kola, a kolo zatvaraju Barnli i Arsenal od 17 i 30.