Belgija - ''Prazne puške'' Mitra i Čavrića!

nedelja 05.10.2014.
20:08

Meč dana u Belgiji bio je duel Anderlehta i Genka, čiji su akteri bili i mladi srpski napadači.

Beta/AP Photo

Međutim, ni jedan od njih nije uspeo da dođe do izražaja, pošto je utakmica završena bez golova, rezultatom 0-0.

Aleksandar Mitrović je svih 90 minuta predvodio napad Anderlehta, ali nije uspevao ozbiljnije da ugrozi gol gostiju, izuzev u 73. minutu, kada je učestvovao u akciji iz koje je domaćin iznudio jedanaesterac.

Međutim, onda su Kabasele i Telemans počeli da se otimaju oko toga ko će izvesti najstrožu kaznu. Morao je čak golman  Prat da dođe do njih i da 'presudi' da to ipak bude Kabasele, ali sve to je očigledno uticalo na ovog fudbalera, koji je umesto mreže, pogodio stativu.

To je bila i najbolja prilika na utakmici, Anderleht je morao da se zadovolji bodom, ali ostaje i dalje na prvom mestu.

Napad Genka je večeras predvodio doskorašnji fudbaler OFK Beograda Aleksandar Čavrić, ostavio je solidan utisak, a zamenjen je u 61. minutu igre. Još jedan Srbin u redovima Genka, Sergej Milinković-Savić nije dobio priliku da zaigra, svih 90 minuta je proveo na klupi za rezerve.