Belgija - Mitar ''rešeta'' od samog starta!

nedelja 27.07.2014.
19:40

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović postigao je svoj prvi gol u novoj sezoni šampionata Belgije.

Rival Anderlehtu u prvom kolu nove sezone belgijskog prvenstva je ekipa Muskrona, a Aleksandar Mitrović je svojim golom prelomio meč u korist svog tima.

Na kraju - 3:1 za šampiona Belgije, ali je domaći tim do pobede došao mnogo teže nego što to rezultat pokazuje.

Anderleht je poveo u 16. minutu golom Ačeamponga i tada se činilo da će bez većih problema opravdati ulogu favorita.

Međutim, domaći nisu uspevali da prednost učine ubedljivijom, a umesto toga, u 62. minutu je usledilo izjednačenje u režiji Badrija - 1:1.

Ovaj gol je osokolio goste, koji su nešto kasnije imali dve sjajne prilike za potpuni preokret, ali je golman Kaminski, uz pomoć prečke u jednoj situaciji uspeo da sačuva mrežu.

I u jeku te inicijative gostiju, usledio je odgovor Aleksandra Mitrovića! U 75. minutu ga je Telemans odlično pronašao u kaznenom prostoru, a popularni Mitar je udarcem glavom poslao loptu u mrežu - 2:1!

A da meč ne uđe u neizvesnu završnicu, potrudio se ponovo Mitar, ovogh puta asistencijom za Suareza, koji postavlja konačnih 3-1.

Među starterima je u sastavu Anderlehta bio i Luka Milivojević, koji je zamenjen u 69. minutu.