Belgija bolja od Švajcarske u proveri pred EP

Autor: Boban Filipović
subota 28.05.2016.
18:44

U prijateljskom odmeravanju snaga 'Crveni đavoli' trijumfovali u Ženevi protiv domaćina.

Beta/AP Photo/Natacha Pisarenko

Švajcarci su poveli posle pola sata igre golom Džemailija, ali je njihova prednost  trajala nepuna tri minuta.

Romelu Lukaku
je izjednačio rezultat, rutinskom realizacijom nakon centaršuta Mertensa sa desnog krila i posle prvog poluvremena na semaforu je pisalo 1:1.

U nastavku su selektori Petković i Vilmots postepeno 'preslvlačili' ekipu, a deset minuta pre kraja čovek koji je prvi ušao u igru sa klupe, Haris Seferović, dobio je crveni karton.

'Crveni đavoli' su ekspresno iskoristili prednost igrača više i evrogolom Kevina De Brujna preokrenuli rezultat koji se nije menjao do kraja - 1:2.

U poslednjim trenucima meča, Divok Oriđi je mogao spektakularnim makazicama da učini pobedu Belgijanaca ubedljivijom, ali je golman Zomer intervenisao maestralno.