Bazel overio titulu u Švajcarskoj i dobio drugu zvezdu!

petak 28.04.2017.
23:15

Fudbaleri Bazela osvojili su osmu uzatopnu titulu u švajcarskoj Super ligi i to šest kola pre kraja šampionata.

EPA/ALEXANDRA WEY

Potpunu dominaciju u švajcarskom fudbalu overili su večeras fudbaleri Bazela, koji su pobedom u Lucernu obezbedili 20. titulu u istoriji kluba.

Slavili su sa 1:2 (0:1), došli do 77. boda u šampionatu i tako šest kola pre kraja pobegli najbližem pratiocu Jang Bojsu na 24 poena viška.

Poveli su u Lucernu golom bivšeg napadača CSKA, Rome i Njukasla Sejdua Dumbije, da bi na 0:2 povisio Stefen u 71. minutu.

Strepeli su gostujući navijači nakon gola Šnojvlija u 88. minutu, ali je Bazel do kraja uspeo da izdrži i upiše nova tri boda, koja su mu donela i trofej prvaka Švajcarske.

Kako je ovo 20. titula za tim sa obale reke Rajne, od naredne sezone će fudbaleri ovog tima iznad grba na dresu nositi još jednu zvezdicu.