Bazel nemoćan pred Vilotom i Gajićem!

ponedeljak 23.02.2015.
00:08

Fudbaleri Jang Bojsa savladali su Bazel u derbiju 21. kolašvajcarske Super lige sa ubedljivih 4-2, uz dobre nastupe srpskih fudbalera Milana Vilotića i Milana Gajića.

sfl.ch
sfl.ch

Domaći su poveli već u desetom minutu golom Gerndta sa 25 metara, da bi isti igrač duplirao prednost u 27. minutu, na asistenciju Štefena.

Jang Bojsi su praktično obezbedili pobedu pola sata pre kraja kada se Gajić probio i udarcem povisio na 3-0.

Gosti do tada nisu imali previše prilika i uspeli su da se probude tek 19 minuta pre kraja, kada je Embolo smanjio na 3-1.

Štreler je u 92. minutuprobudio nadu lidera da možda može do boda, smanjivši na 3-2, ali je sve dileme otklonio Oro minut kasnije za konačnih 4-2. Ova pobeda je vratila Jang Bojse u borbu za titulu jer sada za Bazelom zaostaju samo pet bodova.

Vilotićev tim u četvrtak igra u Engleskoj revanš meč Lige Evrope sa Evertonom, gde iz prvog duela imaju zaostatak od 4-1, dok u prvenstvu Švajcarske prvog marta gostuju Tunu.