Bavarci krenuli u odbranu titule rutinskom pobedom

'Farmaceuti' su pokazali zube šampionu 'Alijanc Areni' na premijeri sezone u Bundesligi, ali bodovi ostaju u Minhenu.

BETA/AP Photo/Matthias Schrader

Već posle nepunih 20 minuta igre, Bajern je imao dva gola prednosti.

Zablistale su novajlije, Niklas Zile i Korentin Toliso su bili strelci posle asistencija Sebastijana Rudija, odnosno Artura Vidala.

Oba gola su postignuta glavom, oba posle prekida, možete ih videti OVDE.

Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 2:0 za ekipu Karla Anćelotija, a posle sedam-osam minuta u nastvaku sve dileme oko pobednika su otklonjene.

Penal za Bavarce, Robert Levandovski ga je pretvorio u gol i priča je bila gotova.

Bajer Leverkuzen je u 65. minutu uspeo da stigne do počanog gola, Mehmedi je poslao projektil pod prečku Ulrajhovog gola na asistenciju Brandta, ali to je bilo sve što se tiče golova na premijernom meču Bundeslige za ovu sezonu.

Levandovski je u finišu imao još dve prilike, ali je oba puta šutirao pored gola. Minut pre kraja regularnog toka utakmice Julijan Brandt je mogao da napravi dramu da je bio snalažljiviji, u sudijskoj nadoknadi je i Arjen Roben bio u dobroj šansi, ali je Leno "uhapsio" njegov pokušaj, pa je ostalo 3:1.