Autor: Beta Beta
četvrtak 18.08.2016.
18:37
Izvor: Sportske.net, Beta

Posle današnjeg poraza, ekipa BATE Borisova, prošlogodišnji učesnik Lige šampiona, nalazi se pred eliminacijom sa evro-scene.

uefa.com
uefa.com

Fudbaleri kazahstanske Astane pobedili su danas na svom terenu BATE Borisov sa 2:0 u prvoj utakmici baraža za plasman u Ligu Evrope.

Gosti iz Belorusije imali su 0:0 sve do 70. minuta, kada je iz naizgled bezopasne situacije Žunior Kabananga doneo prednost Astani.

Samo 10 minuta kasnije golman BATE-a Sergej Vermenko istrčao je van šesnasterca da izbije jednu dugačku loptu, ali je poslao samo do Argata Nurgalijeva, koji je sa više od 40 metara jakim šutem smestio loptu u praznu mrežu.

Revanš se igra za sedam dana.

Trijumfu Astane doprineli su i naši Nemanja Maksimović i golman Nenad erić koji su bili u startnoj postavi, kao i Đorđe Despotović, koji je dobio priliku da zaigra u nastavku meča.

Kod gostiju, Mirko Ivanić je u 38. minutu zamenio povređenog Aleksandra Hleba.