Bas Dost ispred Ronalda i Mesija!

Autor: Stevan Milovanović
utorak 03.03.2015.
18:23

Napadač Volfsburga na najnovijoj listi najefikasnijih napadača u Evropi iza sebe ostavio i dvojicu najboljih fudbalera današnjice!

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Na utakmici protiv Verdera koju je njegov tim dobio rezultatom 3-5, fantastični napadač Bas Dost je opet bio dvostruki strelac, tako da je za sada postigao 13 golova ove sezone u Bundesligi na samo 12 odigranih mečeva.

Sa ta dva nova pogotka, Dost u proseku daje gol na svaka 63 minuta, što ga stavlja ispred zvezda poput Ronalda i Mesija!

Ronaldo je na primer na 22 utakmice u Primeri postigao 30 golova, tako da mu je u proseku potrebno malo više minuta da postigne pogodak - 65.

Mesi drži treće mesto na toj listi, s obzirom da mu je u proseku potrebno 82 minuta da postigne gol.

Iza njih su još i zvezde današnjeg fudbala poput Aguera, Robena i drugih.

Uostalom, na slici možete da vidite ko sve čini listu fudbalera kojima je potrebno najmanje minuta da postignu pogodak.