Barsina šetnja do titule prvaka sveta!

nedelja 20.12.2015.
13:22

Leo Mesi i drugovi lako izašli na kraj sa argentinskim River Plejtom u finalu klupskog prvenstva sveta u Jokohami.

Beta
Beta

Posle 3:0 protiv Gvangžua u polufinalu, Barselona je istim rezultatom dobila i današnje finale klupskog prvenstva sveta, protiv argentinskog River Plejta i treći put u klupskoj istoriji osvojila ovaj trofej.

Prva velika prilika za Barsu viđena je u 11. minutu meča, Inijesta je proigrao Mesija u kaznenom prostoru, koji je imao situaciju jedan na jedan sa golmanom Baroverom, ali čuvar mreže Rivera je izašao kao pobednik. Sjajna intervencija, ostalo je 0:0.

Dvanaest minuta kasnije pokušao je i Dani Alveš, ali su se Argentinci ponovo odbranili. U 34. minutu Mesi je pripretio i iz slobodnog udarca, ali golman Rivera ponovo uspešniji, izbio je loptu u korner.

Ali, samo dva minuta kasnije, Leo Mesi je konačno savladao Barovera. Dani Alveš je centrirao za Nejmara, koji je glavom vratio loptu ka Mesiju, a ovaj sa nekih sedam-osam metara poslao loptu u levi ugao gola Rivera - 1:0. Doduše, prethodno ga je lopta pogodila u ruku, ali sudija to nije video.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Suarez je duplirao prednost Katalonaca. Munjevita kontra Barse, Suarez je gotovo sa centra igrališta krenuo sam ka golmanu Baroveru i na kraju mu loptu poslao kroz noge za vođstvo Barse od 2:0.

Mogla je Barsa da u narednih nekoliko minuta napuni mrežu Argentincima, ali su njeni napadači možda bili i previše indolentni u završnici.

Bila je i jedna sporna situacija, kada je oboren Nejmar u kaznenom prostoru, ali se arbitar nije oglasio.

A onda, 68. minut, Barovero je i treći put kapitulirao. Nejmar je primio loptu na ivici kaznenog prostora, onda uputio prelep centaršut za Luisa Suareza, koji udarcem glavom pogađa ''malu mrežu'' za vođstvo od 3:0. Suarezov peti gol u dve odigrane utakmice u Jokohami!

Sve golove možete da vidite OVDE.

Do kraja rutinsko otaljavanje posla za Katalonce, koji potpuno zasluženo stižu do svoje treće titule klupskog prvaka sveta.

68 Komentara

Boixos_Nois
Sunday, 20.12.2015
15:42

Jedna od najboljih godina u istoriji Barse. Jedino je Bilbao uspio ono što niko drugi nije.

14:51

Leo i Ney fantasticni,Suarez i Iniesta odlicni kao i ostatak tima... Zasluzena titula bili smo najbolji na svetu ove godine,nadam se da cemo nastaviti tako i u 2016... Visca Barca !!!

Don Andres
14:46

imao sam velika ocekivanja od suareza kad je dolazio ali ih je nadmasio. kakva masina, kakva sezona za njega. i kakva nepravda sto nije sa messijem i nejmarom u top 3 u izboru za zlatnu loptu. 46 golova i 23 asistencije uz 5 trofeja. ako to nije za top 3 nije nista

ppera 1
14:46

Očekivana dominacija Barse i čestitke za novi trofej. Suki zasluženo igrač turnira, Messi se vratio u formu od pre povrede, a Neymar bez postignutog gola pokazao zašto je bitan za igru Barse. Protivnici Barse su i pored ubedljivih poraza bili bolji nego što sam očekivao.

14:40

Kakva partija Suareza. Postigao je 5 gola na 2 tekme i dokazao da je zasluzio da bude medju troje nominovanih za zlatnu ali dobro. Makar je bio na onoj u avgustu. Kako se predobro uklopio u Barsu. Skoro 50 golova u 68 tekmi. A secamo se svi da je na pocetku bilo tesko i govorili da ce se pokajati sto su prodali Sanceza. Sigurno se kaju hahha. Igrac za velike tekme i sigurno najbolji napadac danasnjice bez premca. Barsa je prelepo igrala drugo poluvreme i uzivao sam. Bravo za odbranu i Brava. Jos kada se setim kada je igrac Rivera rekao da ce ici na pobedu isto kao Nojer pre nekoliko meseci. Vidim... Mesi dokazao zasto je najbolji igrac sveta i jedan od najboljih svih vremena ako ne i najbolji. Skoro pa odlicno je odigrao. Slobodne sve bolje i bolje sutira. Neymar se nije upisao ali kakve finte. Neverovatan igrac. Sigurno se Perez kaje sto nije doveo Suareza i Neymara nego Bejla. Kakav trio MSN. Najbolji u povjesti fudbala. Golovi, asistencije Neymara. Prelepo. I najbolji klub na svetu. A to je Barsaaa :)))

14:36

Peta ove godine. Rekordni treci trofej prvaka svijeta. Mes Que Un Club, Visca Barca

Zlatna_Nozdrva_04
Monday, 21.12.2015
02:31

Niko kao Barsa dvije triplete u 6 godina.

barça mes que un clu
14:33

Najbolji trio ikada.

SMRT BERLUSKONIJU!!!
14:33

Real Madrid i Milan 18, Barselona 17, Bajern Minhen 11, Liverpul 11, Juventus 10, Ajaks 10, Inter 9, Mancester Junajted 7, Benfika 2.

Rulermaster
15:10

Sad, ali sad te ozbiljno pitam, odakle ti te nebuloze? Budi jednom covek pa priznaj ko ima najvise trofeja, ovako ispadas smesan i brukas se.

17:46

Slusaj, ocekivao sam da (mi) se javis, ali ne smes tako meni da pises. Nauci sta je bio Kup sajamskih gradova pa se javi, niko ovde od vas ne zna bolje od mene o tim stvarima pa ni ti Poz

fcb
15:41

Moram da ti kazem da je Barsa danas osvojila 88. zvanicni trofej, sto znaci da je najtrofejniji klub sto se tice 5 najjacih liga

Barça u ♥
14:32

Kako prelepa igra u prvih 20 minuta 2.poluvremena,melem za oci.Nejmar je mogao biti malo manje sebican,ali je imao magicne poteze i asistenciju.Muska igra,nema sta. Tako igraju juzno-americki klubovi.Suki fantastican kao i Mesi.Mogli smo postici jos barem tri gola,ali su se MSN previse igrali.Hrabri su veoma igraci Rivera,ali protiv Barse se tesko moze.Evo je zadnja titula godine.Idemo da ponovimo ovu godinu!!!!!nVisca El Barça!!!!!!!!!!

Вукашин Ћулибрк
14:31

a ove budale iz argentine kao plaču sto su izgubili. verovatno bi ih i hetafe odvalio...

14:30

Kad sam rekao da je Suarez najbolji fudbaler na svetu,svi ste mi lupali minuse. Da vidim šta sad kažete.

Bat
15:00

suarez je ubedljivo najbolji napadac na svetu i verovatno drugi-treci najbolji fudbaler sveta a velika je razlika kad to govore ljudi koji ne vole mesija pa onda kao suarez najbolji i slicno a to su govorili isti oni sto su suareza kritikovali i govorili da je on prosek..verovatno bi vi dali zlatnu loptu i matijeu samo da je mesi ne dobije..tako je bilo i za neymara on se kao slepa uz mesija bolji su hazard i depay od njega i sad odjednom neymar treba dobiti zlatnu loptu pre mesija..

16:12

Dok je neymar jos igrao za santos,ja sam vodio rat na ovom sajtu sa onima koji su govorili kako ce ga pojesti u evropi,kada su igrali barsa i santos,ponizavali su neymara,ja pisao zamislite da je mesi igrao za santos a neymar za barsu. Sada je neymar u borbi za zlatnu loptu. Kada je suarez dosao u barsu simke je pisao posle 3,4 utakmice pogledajte kako je suarez igro u engleskoj a ne moze da se poredi sa mesijem,dakle on je uporedio coveka koji je tek dosao u novi klub posle suspenzije,promenio,grad,drzavu,jos se nije uklopio,sa covekom koji tamo igra 10 godina,sto sam mu ja i napisao. Danas taj isti simke kaze da je suarez najbolji spic svih vremena,toliko o tome..ja nisam povrsan i znam sta pricam za razliku od pristrasnih.

mladenq
15:39

pa i sad ce ti svako sa pola mozga reci da nije najbolji fudbaler na svijetu

15:25

Ja već mesecima govorim da je Suarez klasa,dao je najvažniji gol u ligi,najvažnije golove u ligi šampiona i evo sad dao 5 golova u 2 utakmice i ja mislim da je zaslužio da se nađe među prva 3,po meni umesto Neymara. A kad sam već kod Neymara,meni je on posle Ronalda ubedljivo drugo najbolje levo krilo na svetu,mada trenutno su njih dvojica tu negde. Depay je još mlad,a Hazard je previše izvikan. Mada svake godine je isto,zlatnu loptu osvajaju ili Mesi ili Ronaldo,nema trećeg.

Barça el honor
14:30

Odlicna utakmica Barse,lepa igra,mnogo sansi,trozubac sjajan kao i ostatak tima.Ne smatram ovaj trofej onim najvaznijim ali lepo ga je osvojiti.Dobro je da su svi igraci oporavljeni.

zeks
14:30

Odlicna utakmica.Raduje veoma sigurna igra u odbrani,narocito Pike.Mogli smo dati jos par golova.Nova titula,peta u sezoni.Okrecemo se novim izazovima u ligi.Napred Barsa!

Liverpool_Zvezda
14:29

Suarez ubedljivo najbolji igrač ovog turnira!

Ognjen
14:28

SUAREZ NAJBOLJI NAPADAC SVETA I COVEK NIJE U TOP 3 ZA ZLATNU LOPTU SRAMOTA BOLJI OD PENALDA 20 PUTA

Messi D10S
14:28

Barsa je prosjek ekipa, pzdrav za Brata Sergia, Bobinja i Eccentrica.

14:55

Prosek ekipa na krovu sveta. :D

14:59

Mrtva trka između ta 3 profila.

jedan je maradona
14:25

jel ima neko finale da su igrali,a da ih sudija nije pogurao?!

Thierry Henry
14:51

Је л' ти је много криво?

14:56

Je l' ima koja noć da ti prođe a da te ne more košmari zbog Barsine dominacije? :D

Rise up
14:24

I vise nego zasluzeno osvojili svaka cast

S-I-M-K-E_
14:24

Najbolji klub svih vremena sa najboljim igracem svih vremena i sa najboljim trozubcem u napadu svih vremena!!!!VIsca Barsaaaa!!!!