Barselona u 'popravnom' slomila 'žilavi' Viljanovense

Autor: Lazar Mitrović
sreda 02.12.2015.
21:49

Katalonski klub slavio u revanš meču 'Kupa kralja', protiv ekipe iz Ekstramadure.

BETA/AP Photo/Fernando Viros

Klub sa 'Kamp Noua' je u drugom meču 'Kupa kralja' savladao ekipu Viljanovensea rezultatom 6-1.

Centralna figura ovog meča bio je Sandro Ramirez, koji je postigao het-trik, i stekao epitet najboljeg igrača na ovom meču.

Ekipa koju sa klupe predvodi Luis Enrike, će tako nastaviti odbranu trofeja u ovom takmičenju, nakon što je uspešno 'prebrodila' ovu prepreku, i u dvomeču bila bolja od veoma žilavog trećeligaša. U prvom meču, koji se igrao pre nešto više od mesec dana, meč je bio završen rezultatom 0-0.

Trener Barselone je i na ovom meču izveo 'šaren tim' i šansu pružio fudbalerima koji ove sezone imaju manju minutažu.

Katalonci su dobro otvorili meč, i poveli već u 4. minutu, golom Danija Alveša.

Domaći sastav je duplirao prednost u 21. minutu, pogotkom Sandra Ramireza.

Gostujući tim je još jednom pokazao da je veoma 'žilav', i 29. minutu prelepim golom Huanfrana, vraća nadu, da bi mogao da stigne do velikog iznenađenja.

Ipak, radost gostiju je kratko trajala, pošto je Sandro Ramirez već u 31. minutu postigao novi pogodak.

U drugom poluvremenu, Barsa je nokautirala svog rivala. Najpre je Munir El Hadadi u 51. minutu postigao pogodak, a u 69. minutu, Sandro Ramirez postiže i treći gol na ovom meču.

Tačku na ovaj meč stavio je Munir El Hadadi, u 76. minutu, svojim drugim goloma na ovom meču.

Barselona se tako, sasvim zasluženo plasirala u osminu finala 'Kupa kralja'.