Barsa se raspucala u Finskoj

Autor: Boban Filipović
subota 09.08.2014.
22:07

Katalnoci su odigrali prijateljsku utakmicu protiv Helsinkija i slavili sa ubedljivih 6:0.

Beta/AP Photo/LEHTIKUVA/Vesa Moilanen

Samo pet minuta igre bilo je potrebno ekipi Luisa Enrikea da probije led na severu Evrope, Inijesta sjajnom asistencijom proigrava Munira El Hadadija, a Barsino 'čudo od deteta' postiže vodeći gol.

Samo četiri minuta kasnije mrežu trese i Serđi Roberto, a već u 17-om El Hadadi je ponovo u ulozi strelaca.

Četvrti gol Katalonci postižu polovinom prvog dela igre, i to preko Đerara Pikea.

Do odlaksa na odmor rezultat se nije menjao, ali "petarda" puca na samom početku drugog dela igre, kada gol postiže još jedan štoper, Mark Bartra.

Konačnih 0:6 postavio je Ramirez deset minuta pre kraja.

Za Barsu ponovo nisu nastupili Leo Mesi i Luis Suarez, a zanimljivo je da je Luis Enrike na gol stavio Đordija Masipa, te su meč sa klupe odgledala oboijca golmana koji su dovedeni ovog leta, Klaudio Bravo i Mark-Andre Ter Štegen.