Barsa se osvetila Mojesu, "makazice" Pedra!

subota 09.05.2015.
19:52

Osveta Barselone za onaj poraz u San Sebastijanu, Real Sosijedad je i danas bio tvrd orah.

Beta/APPhoto/Manu Fernandez

Real Sosijedad je došao da se odbrani od Barselone i ubitačne trojke u napadu, a to im je pošlo za rukom samo u prvom poluvremenu.

Naravno da je Barselona bila dosta bolja danas, stvarali su šanse, Nejmar, Mesi, Pike, niko od njih nije uspeo da savlada golmana Rulija koji je danas bio odličan.

Izdržala je odbrana Dejvida Mojesa u prvom poluvremenu, ali je brzo kapitulirala u drugom delu igre.

Prvo je Bartra promašio priliku, Ruli je ponovo sjajno odbranio njegov udarac glavom, videlo se da je gol "visio u vazduhu".

Samo tri minuta nakon toga, videli smo prvi gol na meču. Nejmar se našao na pravom mestu nakon jednog centaršuta sa desne strane, lopta se odbila do njega, a on je glavom sa nekoliko metara pogodio za 1:0.

Kao da je Barsa usporila tempo, nije bilo ozbiljnijih prilika sve do 86. minuta meča, a onda smo videli najbolji potez današnjeg dana na ovoj utakmici.

Suarez je pokrenuo akciju, povukao loptu ka golu, ona se na kraju nekako odbila do Pedra, ovaj je uhvatio sjajne "makazice", pogodio za 2:0 i za plus 5 u odnosu na Real koji večeras igra svoju utakmicu protiv Valensije.

Dakle, Barsa mirna odlazi u Minhen...

Golove pogledajte OVDE.

23 Komentara

Barca4ever
Sunday, 10.05.2015
12:45

Samo nesto strahujem a to je da ukoliko prodjemo u finale LS zbog suspenzije ne odsustvuju Maskerano,Alves,Nejmar.

Javier FRAN YESTE 10
Saturday, 09.05.2015
20:36

Tačno sam znao da će Mojes tako taktički da osakati Mesija da se neće videti kao što je i uradio... Mogu da ga ismevaju oni koji pojma nemaju o fudbalu ali Mojes je odličan trener i jako dobar taktičar... Zaslužena pobeda Barse i čestitam im na tituli!!!

Ivanp
20:56

Tacno nisi gledao utakmicu.mesi je trebao da ima samo u prvom poluvremenu bar tri asistencije upisane da su saigraci bili bolji u zavrsnici,i to ne bilo kakve sanse nego stopostotne.sa druge strane zar mislis da je barsa igrala sa sto posto mogucnosti?da je mojes dobar trener to mislim da niko ne osporava.

Ivanp
23:02

Pa tako kazi da mislis na golove,napisao si da ga je osakatio i da se nije video to je ogromna razlika.inace nema toga ko moze na svaku utakmicu da pogadja,mozda na sled protiv mojesa postigne het trik to se nikad ne zna.inace i za sve te stvorene sanse prelazio je par igraca pa uposljavao saigrace,i kod prvog gola centrirao nejmaru i kod drugog ucestvovao malo li je u ovom delu sezone.

21:45

Ja pričam o golovima, gledao sam meč... Odlično su ga markirali, imao je samo ona jedan pokušaj i to izblokiran... Niko nije svemoguć da ga zabetonira u mestu, da ne može ni da dodaje!!!

Barça el honor
21:22

Namestio je 3,4 sanse sad je drugo sto su nejmar,pike i suarez promasili,ucestvovao kod oba gola tako da ga nisu bas zatvorili. Ali je odigrao danas onako taman koliko treba,nije se puno zamarao a opet dobro

Pique3
20:17
Susaeta
20:53

Kad god igra da gol druze, samo nema mnogo sansi za njega.

O\'Sullivan147
00:43

Onda ti odavno nisi pratio Barsu brate :D

Don Andres
20:13

kako je ovo psihicki bio tezak mec.. u zadnjih 5 meceva gol razlika 21:0.. jos ovih par meceva na svim frontovima da se odradi kako treba pa da se zalije

Alexander Stonsky
20:10

Sve mi lici na proslu nedelju. Poraz Bajerna, pobeda Barse, nadamo se i pobedi u Minhenu, Visca !!!

S-I-M-K-E
20:02

Jako mi je drago sto je Pedro zabio glocinu,zasluzio je!Mojes je htio da potpuno umrtvi igru,ali Barsa je odgovorila na pravi nacin,jos jedan korak do titule!

20:01

Iako rezultat ne govori ubedljiva pobeda barse,mogao je da bude jos neki gol ali se istakao golman sosjedada uz par promasaja barsinih igraca. Prvo pol. dosta sansi i cist penal nije dosudjen nakon one ruke,u nastavku gol nejmara tacno na vreme. Prelep gol pedra :) Cavi je odigrao odlicno 70 minuta,alves takodje, mesi ucestvovao kod oba gola mada nije bio na nivou skroz, suarez propustio par prilika. Sigurna igra,jos samo dva koraka do titule :)

KatalonacMKD
19:57

Odlicni sosiedad drzali su se super do prvog gola pa i po njega su igrali dobro.... Super Ney trudio se momak i trcao ko lud zasluzio je onaj gol.. po meni igrac utakmice je on :) , Pique oni stari sigurni.. Xavi DOKTORSKI ! Masche super borbeni..Rafinha odlican...sve u svemu dovoljna pretstava za 3 boda....sada se nadamo na kiks reala ...jos dva cekora do titule... VISCA EL BARCA , VISCA CATALUNYA