sreda 05.04.2017.
21:23

Ekipa Barselone je, makar na kratko, preuzela prvo mesto na tabeli. Sevilja u očajnoj formi.

EPA/ALEJANDRO GARCIA

U derbiju kola ekipa Barselone je uspela da pobedi Sevilju rezultatom 3:0, dosta lakše nego što je bilo ko očekivao.

Od samog starta se nagoveštavala utakmica sa dosta prilika, a prvu je propustio Leo Mesi, šutirao je sa ruba šesnaesterca, ali je pogodio prečku koja se i dalje trese.

Nakon toga, Nzonzi je imao šansu za Sevilju, da bi u 18. minutu nekadašnji igrač Sevilje, Ivan Rakitić, šalje loptu nekoliko metara pored gola.

Igrao se 25. minut kada je Luis Suarez sjajnim golom uspeo da dovede Barselonu u prednost. Lopta se odbila do njega, on je "makazicama" uspeo da pošalje loptu u mrežu preko golmana gostiju za 1:0.

Barselona je veoma brzo došla i do drugog, a zatim i do treće gola.

Mesi je bio strelac nakon asistencije Luisa Suareza, nije imao previše težak zadatak, da bi isti igrač nakon odbijene lopte uspeo da uhvati poluvolej i da veoma jakim udarcem savlada protivnika za konačnih 3:0.

Umirila se utakmica do kraja, Mesi i Alkaser su imali šanse za Barsu, Sarabia za Sevilju, ali je pobednik odavno već bio odlučen, a promene rezultata nije bilo.

Barselona je, makar na kratko, preuzela prvo mesto na tabeli od Real Madrida, ali ima i dve utakmice više u ovom trenutku.

14:21

Ja mislim da ce Messi biti na aparatima ako Ronaldo osvoji titulu i LS sa Realom :D

Heisenberg321
18:22

Ronaldo može da osvoji sve živo ali je ove sezone toliko očajan da se niko živ neće blamirati da ga predloži za Zlatnu loptu dok je Mesi apsolutno i dalje najbolji kao što je i bio uvek bez obzira na individualne nagde koje se dodeljuju.

real madrid
23:27

Dobar je ovaj Sampajoli voleo bih on iduce sezonu vodit Barsu .Igrao je taktiku PSG poceo mec bez ijednog napadaca igrao je kukavicki i igrao je igru koju voli Barsa.Nekako ko da je pustio mec licilo mi ko namestaljka po postavu igraca.

INTERnacionalist
23:23

..izgleda nista od otkupa Jovete od Intera :(

23:06

Sevilja u starvicnom padu forme, nesto moraju da menjaju u pristupu utakmicama, treningu ili necemu takvom. Od pobede nad Lesterom ne lice vise na sebe, ko da su se umorili ili vec, sta, od tima za koji se mislilo da se moze umesati u borbu za titulu, do tima koji mzoda ispadne iz top4.

BarsaSaMarsa10
21:57

Jedna od retkih rutinskih pobeda protiv jacih ekipa,konacno smo malo licili na Barselonu (u prvih 45 minuta,posle je bilo klasicno otaljavanje).

S-I-M-K-E_
21:54

Kakvu je sansu Barsa propustila protiv Deportiva,kada su se izpraznili posle utakmice sa PSZ....Sada Real mora kiksati jednu utakmicu do kraja da bi Barsa odlucivala sve na Bernabeu....Jedina nada je kako stvari stoje Atl.Madrid za vikend,ako tu Real pobjedi,onda ce biti pretesko.

Rise up
21:44

Ako u nastavku sezone budu igrali priblizno ovome danas ima razloga za optimizam doduse bilo je par gresaka u odbrani sa trojicom vidi se da Alba fali

bonfim
21:36

jedino takve ekipe i mogu da razbiju...

Rise up
21:50

Ma jeste Sevilja boranija ekipa 3 puta zaredom uzeli ligu evrope,igraju rame uz rame sa Barsom,Realom i Atletikom.Ako nemas sta pametno reci bolje ne komentarisi ili cekaj da Barselona izgubi ali danas ti nije taj dan.Danas su pobedili brt.

zeks
21:32

Sjajno prvo poluvreme,zestok presing i 3brza gola.Ide veoma tesko gostovanje Malagi,pobeda je obavezna,prostora za kiks vise nema.

P. S.
21:30

Konačno smo se malo podsetili Barse, bar u prvih 45 minuta. Ipak su se malo popravili od kako je Enrique saopštio svoju mudru odluku da odlazi, a još bi bi bolje igrali da je odmah otišao. Srećom te odluka sudije da dozvoli igračima Sevilje igranje rukama nije uticala na krajnji rezultat. Rakitić nesposoban čak i da namerno dobije žuti karton, a kamoli da igra fudbal. Sve u svemu dobra partija, pre svih Messija, zaslužena i prilično ubedljiva pobeda.

mIadenq
22:13

-Rakitić nesposoban čak i da namerno dobije žuti karton, a kamoli da igra fudbal- haha, bukvalno

ADP_10
21:27

Suarez je ubica, covek reaguje u delicu sekunde. Za Mesija je suvisno bilo sta govoriti.

Steffi
21:27

Nije lose nije lose, mesto za Albu mora da se nadje.

Al(a)din
22:13

Bice mesta za njega, ali kad ode ovaj kome je nekad bio san zaigrat za Real, a sad mu je san trenirat Barcu. Oba sna je ispunio.

Samo Barsa1
21:27

Odlicna igra, Mesi dva gola i asistencija, Zlatna kopacka jos malo, hvala ti.

ugaseni zivoti
21:24

Moze li jedan mec da prodje a da barsin protivnik ne dobije crveni? A dzaba im Real osvaja titulu

Lecter
21:36

Klasican troler.Od svega si vidio sam ono sto ti odgovara crveni karton Vitola u 92 minutu koji je i vise nego zasluzen.Ajd' zdravo.

21:45

Vidio sam na flash score nisam gledao mec I samo se zezam I nisam navijac reala

Kezi(BARCA)
21:40

Dobili su crveni bas kad se utakmica lomila ;)

Dalibor Bobinjo
21:24

Uaaa, Sevilja mnogo bolja, sudije ih pokrale, Barsa očajna, Messi se nije video, svi golovi Barse iz ofsajda, Pike, Maskerano, Nejmar i Suarez zasluzili crvene kartone, sudija nije svirao 3 penala za Sevilju, Pike, Maskerano, Umtiti igrali rukama, da nije neopravdano iskljucen Vitolo Barsa bi izgubila, Ovrebo, 2009., PSG, Ajtekin, Nejmar padavičar, Suarez simulant, Messi ne placa porez, kme, kme. :D