Barsa preko Malage do povratka na vrh!

subota 23.01.2016.
17:54

Katalonci osvojili ceo plen na gostovanju u Malagi, pa i posle 21. kola Primere zauzimaju lidersku poziciju na tabeli.

Beta/AP Photo/Daniel Tejedor

Prvi današnji meč 21. kola španske Primere odigran je u Malagi, gde je Barselona kao gost slavila rezultatom 2:1.

Za razliku od Kup utakmice sa Bilbaom, Barsa je danas bila jača za Mesija i Suareza, ali u ekipi nije bilo Nejmara.

Samo dva minuta od početka meča trebalo je Kataloncima da dođu do vodećeg gola. El Hadadi je i ovoga puta na najbolji način iskoristio ukazanu priliku da zaigra od starta meča i posle asistencije Suareza sa desne strane, rutinski je završio akciju gostiju - 0:1.

Pola sata je potrajalo vođstvo Barselone, a onda je Kastro proigrao Huanpija kroz sredinu, a ovaj sa nekih 14 metara uspeva da savlada golmana Brava - 1:1.

U samom finišu prvog poluvremena, Leo Mesi je propustio veliku priliku da Barsu ponovo dovede u vođstvgo, njegov šut je izblokiran ispred gol linije, ali je to Argentinac nadoknadio u nastavku meča.

Igrao se 51. minut utakmice, Korea je centrirao sa leve strane, a Mesi volej udarcem levom nogom šalje loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Sve golove iz Malage možete da pogledate OVDE.

Današnji program u Primeri nastavlja se od 18:15h, a sastaju se Espanjol i Viljareal.

55 Komentara

Brat Sergio (Return)
Sunday, 24.01.2016
00:52

Malaga je zasluzila sva 3 boda, barca se provukla. Igra nula.

23:50

Auu a u narednom kolu,poslastica i moze da zakomplikuje borbu za titulu,jer se sastaju Barsa i Atletiko Madrid!

fudbalski objektiv
22:55

Gostovanje Malagi se još jednom pokazalo kao neugodno.Slaba igra danas totalno, al na kraju je ipak najvažniji rezultat. Siguran sam da ćemo protiv Atletica odigrati dosta bolje. Mesi je još jednom pokazao da zasluženo nosi titulu najboljeg igrača. Kakva asistencija. a potom i gol, MAESTRO. Visca Barca

Ginseng
22:30

Dobro losija igra normalno,zato postoje rotacije,koje uticu da se igraci oporave odmore,da se uigraju isti. Zna Enrike sta radi,jer povrede su gadne stvari. Sve u svemu 3 boda.

Ginseng
22:28

Messi nikad ne odlucuje utakmice na-a..

Armani
21:18

Uh kako tezak mec za barcu,patili su cijelu utakmicu,neugodna malaga...neymar puno znaci za ovu barcu!

Boixos_Nois
20:46

Nevjerovatno je koliko ova utakmica podsjeća na onu utakmicu Barse i Valensije prošle sezone na Nou Kampu. Barsa je i tada gol dala već u drugoj minuti (Suarez), a onda je do kraja poluvremena igrala samo Valensije baš kao i danas Malaga, samo je razlika što tada Valensija nije dala nijedan gol (čak su i penal promašili) dok Malaga jest 1. U drugom poluvremenu je umor sustigao igrače Valensije kao i danas igrače Malage pa je Barsa bez nekih velikih problema kontrolisala utakmicu do kraja, kao i danas nakon što Mesi dao gol za 2-1...

20:35

Imaju mec manje, ali nadam se da mozemo do titule. Bicentezak okrsaj sledece nedelje.

Rise up
20:10

Utakmica dobijena na individualni kvalitet. Vermalen I Adriano losi ovaj drugi se makar izvukao onom asistencijom.Munir ponovo daje gol mada nije odigrao dobro.Alba je mnogo falio to je najbolji bek sa balansom odbrane i napada mozda i najbolji bek na svetu i falio je Nejmar.Suarez slabo danas.Mesi u nastavku odlucio to je taj individualni kvalitet.

mIadenq
19:47

Malaga potpuno ravnopravan protivnik, ako ne i za nijansu bolji, bar ono sto sam uspio da upratim utakmice. Neymarov izostanak se jako osjetio, Barsa ni blizu opasna kao sa njim. Odbrana klasicni panjevi, a i dalje gledam ljudi negdje komentarisu odbrana se popravila ovo ono, ljudi ne znaju gdje su.

Noname123
19:56

Malaga je uvek neugodni protivnik,Real je igrao 0 0 sa njom,mogao je i X da bude danas ali ipak Mesi je resio,cestitam. :D

22:45

jel ti bilo teško napisati realan komentar :D

barça mes que un clu
22:09

Lagano je mogla Malaga i do 3 boda. Moze da prica ko sta hoce, ali osetio se nedostatak Pikea u odbrani. A jos kada dodamo i Albu i Alvesa. Neymar takodje. Ali kao sto kazes Messi na individualnom kvalitetu resio.

mali mrav1
20:19

Svaka cast, prvi put da si realan.

Madridista
19:43

Ne bas interesantna utakmica ali nevezano sto sam Realov navijac mislim da je x bio realan jer su oba tima imala svoje sanse

Stefaninho
20:00

I ja mislim da je trebao da dodje x, realno.

Ter-Stegenn
19:42

Previse gresaka previse..

Lecter
19:27

Stice se utisak da Barselona mora svaku utakmicu dobiti 3:0 ili 4:0 plus da bude mnogo bolja od protivnika. Jaka Malaga ali uz faktor srece i kad imas Mesija dolaze do pobjede

Don Andres
19:22

katastrofalno prvo poluvrijeme u drugom malo bolja igra, ali nikako nisam zadovoljan danasnjim mecom. previse gresaka. sad na atletiko, ocekujem spektakularan mec sa njima, pravi derbi..

mIadenq
18:09

Sa tim mesarima tesko da moze da bude spektakularan mec.

Don Andres
Monday, 25.01.2016
10:31

zadnjih par meceva je bilo dosta dobro a i prilicno lako smo izlazili na kraj sa njima. nemaju adekvatan odgovor na napadacki trio, razvuce im se odbrana a tada su bas ranjivi

mali mrav1
19:21

Navijaci reala se taman ponadali, kad ono Mesi...

-=f4kj3a=-
19:21

tesko protiv malage kao i uvijek

Johan Krojf
19:16

Ocajna igra, odbrana kriminalno nesigurna, prenos lopte uzasno spor, a Vermalen je u najmanju ruku delovao amaterski. Vrlo vazna pobeda i nova 3 boda. Nejmar i Alba mnogo nedostaju, lijeva strana nije postojala. I koliko god bili kiksare, Pike i Alves su bitni za igru Barse jer su uigrani i naviknuti na tempo.

20:10

To i ja objasnjavam ovom #mladen ili kako se vec zove, ali ljudi ne shvataju.

mIadenq
22:03

Sta mi konkretno objasnjavas?:D Da su jako bitni za igru iako su kiksare? Haha. Pa jedino ako mislis na to sto je Barsa prejaka u ofanzivi pa mu oni tu nekako dodju kao balans, da bude fer prema ostalim timovima. Jedino tu se moze ogledati njihova bitnost. Uzgred ja nista ne govorim za Albu, on je masina od igraca kako u napadu tako i u odbrani, ali ovi ostali sto kaze covjek kriminalni.

Johan Krojf
21:10

To je jasno ko dan, jako je tesko igrati u Barsi i pratiti tempo, lopta ide od noge do noge i sekunda je bitna da bi to funkcionisalo inace nema nista od napada, Pike i Alves su dosta uigraniji od Vermalena i Vidala.

ppera1
20:21

'Najbolji trener na svetu' je još jednom dokazao da nije moguće bilo kome navući dres Barse i poslati ga da igra na bilo kojoj poziciji, a da Barsa i dalje dominira i lagano uzima bodove na teškim gostovanjima.

Bat
19:14

mene nije iznenadila odlicna malaga znaju to svi koji prate primeru kako igra malaga kuci..imala je barselona malo srece ali su drugo poluvreme odigrali odlicno,stali na loptu i mesi kad se malo razigrao bilo je lakse.nije odigrao kako on zna ali sto se tice cuvanja lopte nisu mogli protiv njega.bravo odlican i maskerano

ppera1
19:14

I ja bih stavio Vermalena i Adrijana ako bih želeo da izgubim od Malage na gostovanju. Srećom te je Bravo bio na golu, Mascherano ispred, a Messi dovoljan. Kao što sam i očekivao Malaga je odigrala odlično (sa očekivanih 185% mogućnosti), a Barsa tokom cele utakmice 'na ivici žileta'. Videlo se i da Neymar puno nedostaje, a ovako na pozicijama izmešana Barsa pitanje je da li je i mogla bolje?

LuisSuarezFB
19:11

Verujem da su se neki nasli posle prvog dela da kritikuju Barsu i Mesija ali nije se to desilo. Uzasno prvo poluvreme. Munir nije igrac za Barsu i to je jos jednom potvrdio ali imao je srecu sto je bio na pravom mestu nakon asistencije Suareza. Nadam se da dolazi Nolito ali nije lose ni da Turan bude napred a Rakitic pozadi. Nikada nisam mislio da cu ovo reci ali dobro sto je usao Matje. Stabilizovala se odbrana jer Vermalen je bio dosta los. U drugom delu odbrana se stabilizovala, Barsa je mnogo bolje delovala i u sredini i u napadu. Bravo za Brava. Branio je odlicno. Maskerano nije bilo los. Suarez malo losije odigrao ali i kada ne da gol uvek ima doprinos golu koji postigne Barsa. Mesi se nije ni video u prvom poluvremenu ali je u drugom odigrao sasvim dobro. Lep gol Mesija i jos nekoliko puta je lepo razigravao igrace i ono sto on najbolje zna je to da je nekoliko puta prelazio igrace sa lakocom. Odlicno je krenuo u 2016oj godini i ima najvise golova tj oko 7 i 3 ili 4 asistencije. Kako je krenuo osvojice i sestu zlatnu loptu. Falio je Neymar ali Enrike ga je odmarao zbog kartona da bi igrao protiv Atletiko Madrida. I ovo je 24 utakmica bez poraza. U kakvoj je formi Barsa. Visca Barca!

Dejan Marinkovic
19:04

Prvo poluvreme igrali Malaga - Las Palmas. Uzas od igre,ali sreca pa imamo Mesija i kad je najteze tu je Bog fudbala !

Nemanja Radulovic
19:02

Tanka utakmica,Mesi resio na individualno. Vidal los opet vraca loptu nazad takozvanu kosku Maskeranu i primamo gol,Vermelen katastrofa,strasno,ostali prosek ali pobeda se pise protiv Atletika mora mnogo bolje.

19:31

Vidal i Arda jos nisu u formi. Vidi se da im fali utakmica. Bice to bolje sto vise budu igrali. Bitno da sada ima sirina za rotiranje i odmaranje igraca.

S-I-M-K-E_
19:52

Druze,nisu igraci isprogramirani da uvijek mogu da igraju na najvecem nivou...Ne radi se o tome sto se jos nisu uigrali nego jednostavno je i Malga jaka ekipa.

18:59

Najteze gostovanje Barse ove sezone i najkomplikovanije! Da je Malaga dobila ne bi bilo nimalo nezasluzeno. Svaka im cast kako su igrali. Barsa previse grijesila, ali za to je koliko kriva Barsa toliko i Malagin presing po citavom terenu. Vazna tri boda. Mes Que Un Club

S-I-M-K-E_
18:56

Kako vazna pobjeda,jedna od najvaznihih za osvajanje titule.Jako tesko gostovanje.Naravno,opet je Leo odlucio pobjednika!